+380673870816 +380673870816

У школах Рівненщини навчаються 399 вимушених переселенців зі Сходу та Криму (ВІДЕО)

Вони втекли від війни на Сході до Рівного. Нині тут починають нове життя. З початком навчального року до рівненських шкіл пішли майже чотири сотні вимушених переселенців. 

Нова школа – новий предмет. Для Ірина Гай це один із перших уроків астрології у її житті. 

Люфт:

- Це карта зоряного неба. На ній зображені усі зірки та сузір’я. 

Два місяці тому дівчина разом із мамою та сестричкою, втікаючи від війни, переїхала із Луганська до Рівного. І хоча тут вже адаптувалася, думками все ще на Сході.

Ірина Гай, переселенка зі Сходу:

- Це для мене трагедія велика, бо моє місто, то рідне. Я це дуже важко переживаю, бо там мої друзі, моя сім’я. Там залишився мій батько, з ним я рідко зідзвонююсь. Він каже, що коли все добре, а коли все дуже погано. Тато залишився, бо мої батьки розлучені, а в нього там дім і сюди йому нікуди переїздити. Він тут не знайде роботу, принаймні він так думає.

У Рівному Ірині подобається. Вже знайшла і улюблену місцину – лебедине озеро. На школу теж не нарікає. От тільки каже, що потрібно підтягнути англійську. 

Ірина Гай, переселенка зі Сходу:

- Єдине, що відрізняється, це те, що мій клас з поглибленим вивченням англійської мови. Тому поки що мені трішки важко, але я думаю, що я це подолаю.

Всіляко адаптуватися до нового життя дівчині допомагають й однокласники. Кажуть, жодних проблем чи конфліктів у них ще не виникало. 

Анастасія Вітюк, однокласниця Ірини:

- Ми познайомили її заочно з усіма вчителями, розповіли як і що в нас відбувається. Було приємно познайомитися з нею, бо вона хороша людина. Ми сприйняли її добре, бо я вважаю, ми повинні ставитися добре і з розумінням до тих людей, які зараз до нас приїздять зі Сходу.

Сьогодні у 15 школі навчається 12 дітей зі Сходу від третього по одинадцятий клас. Аби переселенці відчували себе комфортно, дирекція навчального закладу нині робить усе можливе. Кажуть, що конфліктів між дітьми не виникало. 

Ірина Верхова, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої школи №15 І-ІІІ ст.:

- Дітям комфортно в школі.  Ми розмовляли з ними. Жодних конфліктів із іншими дітьми у них не виникало. Ми вивчаємо сім’ї, в яких виховуються діти, вивчаємо умови, в яких вони зараз проживають. З ними там, де потрібно, буде працювати психолог. Безперечно, вони залучаються до різноманітних виховних заходів, до шкільного життя загалом. 

Мовного бар’єру між дітьми теж  не існує. Зі своїми однолітками вони спілкуються вільно. Українську розуміють усі. 

Ірина Верхова, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої школи №15 І-ІІІ ст.:

- Був такий випадок, коли вчитель проводив урок і побачив, що дитина не дуже сприймає і запитав чи варто розмовляти російською, на що та відповіла, що цілком розуміє українську.

Нині у школах Рівненщини освіту здобувають 399 вимушених переселенців зі Сходу та Криму. З кожним днем їх кількість зростає. Проблем із влаштуванням дітей у будь-який навчальний заклад немає. Їх зараховують, навіть якщо у них при собі не має усіх необхідних документів. 

Схожі статті