+380673870816 +380673870816

МВС: Понад 85 відсотків зниклих дітей міліція розшукала упродовж першої доби

Упродовж п’яти місяців цього року до органів внутрішніх справ надійшло понад дві тисячі заяв про безвісне зникнення неповнолітніх. МВС ініціювало врегулювання проблемних моментів у сфері розшуку дітей, які зникли безвісти. Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

У 1670 випадках діти були розшукані та повернені до місць проживання або навчання упродовж першої ж доби, а це понад 85 відсотків звернень. Місцезнаходження ще майже 270 дітей правоохоронці встановлювали в результаті проведення комплексу необхідних оперативно-розшукових заходів. Близько 100 заяв стосувалися зникнення вихованців інтернатних закладів, що склало п’ять відсотків від загальної кількості звернень. 

Кількість звернень про зникнення дітей знизилася на 20 відсотків порівняно з аналогічним періодом минулого року. Також зменшилася кількість дітей, які перебувають в розшуку з минулих років: наразі таких неповнолітніх лише п’ять порівняно з 21 дитиною на початок цього року.

Працівники підрозділу здійснили моніторинг причин, які сприяють втечам дітей з дому. Основними причинами є схильність їх до безпритульства конфлікти у сім’ї та з однолітками, а також небажання батьків вникати у проблеми дитини. Крім того, зникненням дітей сприяють такі чинники, як залишення їх без догляду внаслідок трудової міграції, неналежний контроль з боку опікунів, адміністрацій шкіл-інтернатів, відсутність змістовного дозвілля для вихованців цих закладів, несвоєчасне надання їм психологічної допомоги та низький рівень виховання.

З урахуванням цього працівники територіальних підрозділів УКМСД надіслали до органів державної влади майже 220 інформацій щодо усунення причин та умов, що призводять до втеч дітей. 10 директорів шкіл-інтернатів були притягнуті до адміністративної відповідальності за статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає відповідальність невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей.

Наразі є кілька проблемних моментів у сфері розшуку дітей. Один з них – відсутність законодавчо врегульованого процесу від моменту встановлення місцезнаходження дитини до її передачі батькам або законним представникам. 

Саме тому в Міністерстві внутрішніх справ було ініційована розробка національного механізму, який би дав можливість усунути проблемні питання у сфері розшуку дітей, які зникли безвісти чи самовільно залишили місця проживання або  навчання. До цієї роботи залучені фахівці МВС та інших профільних відомств і установ, а також представники громадських організацій. Після напрацювання цього механізму він буде представлений на розгляд громадськості.

Схожі статті