+380673870816 +380673870816

В Україні готується до затвердження Концепція інформаційної системи "Національний реєстр донорів в Україні"

14 червня – Всесвітній день донора крові, запроваджений у 2005 році. Щороку заходи до Всесвітнього дня донора крові акцентовані на певній актуальній тематиці. Цього року в Україні відзначення Всесвітнього дня донора крові, практично, збіглося із фіналізацією надзвичайно важливого та потрібного країні проекту документа - Концепції інформаційної системи «Національний реєстр донорів в Україні» (далі – Національний реєстр). Про це повідомила прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

Відповідне рішення прийнято експертами профільної робочої групи, створеної при Держслужбі України соцзахворювань, які також погодили план подальших дій щодо підготовки технічного завдання для закупівлі/розроблення Національного реєстру. Національний реєстр стане уніфікованою інформаційною системою, яка дозволить впорядкувати значний масив облікових та статистичних даних у сфері донорства, уникнути їх дублювання чи ускладнень у процесі обліку.

Буде створено єдиний механізм автоматизації діяльності служби крові, що поведе за собою оновлення технологічної інфраструктури, модернізацію регіонального програмного забезпечення та серверного парку, забезпечення комплексної системи захисту інформації. Національний реєстр стане комплементарним до інформаційних систем чи баз даних, зокрема, електронному реєстру пацієнтів та реєстрам даних на локальному рівні.

Удосконалення роботи комп’ютерної системи управління інформацією для Національного реєстру здійснюватиметься на основі кращих міжнародних практик, оскільки базується на рекомендаціях експертів міжнародного проекту з безпеки крові в Україні, що здійснюється Американським міжнародним альянсом з охорони здоров’я (АМАОЗ).

Оновлення технічної та технологічної платформи забезпечуватиметься проектом «Підтримка системи моніторингу й оцінки МОЗ України», виконавцем якого є Держслужба України соцзахворювань. За компонентом «Безпека донорської крові» в рамках проекту здійснюється співпраця з Київською, Рівненською, Луганською обласними станціями переливання крові. Ці активності дозволяють вивчити практичні регіональні аспекти у процесі збору, збереження, оброблення та передачі даних про донорів, донорську кров, її компоненти та препарати. Активно триває підготовка до запровадження системи штрих-кодування у закладах охорони здоров’я, які займаються підготовкою, зберіганням та переробкою донорської крові. На сьогодні в рамках проекту триває підготовка технічного завдання з розробки і впровадження програмного забезпечення для системи штрих-кодування у пілотних регіонах.

Схожі статті