+380673870816 +380673870816

На міській сесії роздумували над тим, як допомогти рівненським військовослужбовцям

Трьом загиблим на Майдані рівнянам - Георгію Арутюняну, Олександру Хропаченку та Валерію Опанасюку міська рада Рівного присвоїла звання "Почесний громадянин Рівного", а також відзнаку "За заслуги перед містом" І ступеня. Окрім того,  мізкували на сесії Рівнеради і як допомогти рівненським військовослужбовцям, адже нині чимало з них знаходяться на сході країни і переважна більшість навіть немає при собі бронежилетів.  

Конфіскувати майно причетних до окупації України. Із такої пропозиції сьогодні розпочалося  засідання сесії Рівнеради. Звернення до гаранта країни та парламенту ініціював депутат Олександр Лащук.

Олександр Лащук, депутат Рівнеради:

- Законодавчо забезпечити і негайно розпочати процес спецконфіскації РФ компаній та осіб причетних до окупації України, оскільки РФ лише через окупацію території Криму заподіяла шкоди на суму один трильйон 80 мільярдів гривень. 

Звернення Лащука підтримали 31 депутат. Розглянули й питання про присвоєння звання "Почесний громадянин Рівного" трьом загиблим на Майдані рівнянам. Зробили це міські обранці всупереч регламенту, у відкритому режимі. 

Люфт:

- Рішення прийнято:  за – 40, проти – 0, утримались – 0, не голосував – 1.

Мізкували депутати і над тим, як допомогти рівненським військовослужбовцям. 

Ольга Покальчук, депутат Рівнеради:

- Прошу вас створити спеціалізовану комісію для створення матеріального забезпечення бронежилетами військовослужбовців, які проходять навчання на Рівненському полігоні для подальшої участі в АТО на сході країни.

Відкладати це питання у довгу скриню  не варто, каже Ольга Покальчук, адже нині бійців 51 батальйону вже відправили на Схід. Бронежилет є лише у кожного п’ятого. 

Ольга Покальчук, депутат Рівнеради:

- На запитання чи вони мають бронежилети і каски, то сказали, що лише на 20%, тому я б хотіла просити депутатів, кожну установу, усіх підприємців. Нині я вже обійшла майже усі банки Рівного, де дуже гарно відгукнулися на пропозицію, тому прошу створити комісію.

В свою чергу Олександр Лащук дорікнув рівненському командуванню, що вони роблять ремонт у штабі в той момент, коли їх бійці не мають у достатній кількості захисної амуніції. 

Олександр Лащук, депутат Рівнеради:

- Вони зараз роблять ремонт, сучасні решітки ковані ставлять, замінюють новий шифер на металочерепицю. З такими речами потрібно розбиратися, наприклад, що робить командування в той момент, коли не вистачає для військових засобів захисту. Виходить, що війна війною, а обід відповідно до графіку.

Створити ж комісію секретар Рівнеради Андрій Грещук вирішив негайно. Швидше за все, вперше засідати вона вже буде завтра. Окрім того, повторно розглянули депутати і питання щодо передачі у постійне користування земельної ділянки на вулиці Словацького, 12. Нагадаємо, на минулому пленарному засіданні  міські обранці вирішили віддати її єпархіальному управлінню Рівненсько-Волинської єпархії УАПЦ. Втім у тому приміщенні молиться ще і  громада церкви Святого Миколая Чудотворця. Саме остання і звернулася до очільника міста Володимира Хомка з проханням об’єктивно розібратись в ситуації, що склалась. Він вже у свою чергу наклав вето на попереднє рішення сесії. 

Степан Маринич, священик храму Св. Миколая Чудотворця  УАПЦ:

- З отриманням земельної ділянки єпархія може продати її і закрити храм. Ще такого не було, щоб храм закривала церковна єпархія, ми просимо вас не долати вето. Рішення вважається не прийнятим, якщо не набере 36 голосів. Прошу підтримати громаду, інакше нам не буде де служити, хіба,  що на вулиці.

Попри те, що земельну ділянку на минулій сесії віддали у користування єпархії, сьогодні депутати вирішили все ж підтримати громаду. Втім за те, аби скасувати вето очільника міста проголосували лише 6 обранців. 

Схожі статті