+380673870816 +380673870816

У стінах Рівненського інституту Університету "Україна" давали професійні поради психологам

В теперішніх умовах щоденного стресу та інформаційного перевантаження, як не лише слідкувати за власним психоемоційним станом, але й професійно допомагати іншим? Цьому питанню присвятили  семінар для місцевих психологів та студентів, який відбувся у стінах Рівненського інституту Університету "Україна". 

Хвороби тіла починаються з хвороб душі, саме їх і лікують психологи. Проте, попри розповсюджену думку, що психологи самі собі лікарі, часто і їм потрібні поради колег. Аби переймати досвід та впроваджувати його у своїй роботі в Рівненському інституті Університету "Україна" для практикуючих психологів та студентів вишу пройшов семінар на тему подолання психогенних станів. Як зазначає керівник інституту Ольга Ладюк, в умовах суспільно-політичної кризи, що склалась в країні, подібні заходи для студентів є необхідними.

Ольга Ладюк, директор Рівненського інституту Університету "Україна":

- Ми сьогодні, як ніколи приділяємо увагу вихованню студента і його адаптації до суспільства. Окрім цього, наші психологи вже сьогодні працюють і допомагають нашим молодшим студентам і перехожим. Адже є при інституті Центр практичної психології, де діти набувають досвіду практичних психологів, спілкуються з фахівцями і ці знання передають в житті.

Програму семінару розділили на дві частини. Спершу, у теоретичній частині практикуючі психологи  виступали перед аудиторією зі своїми доповідями, а згодом показували на практиці як попередити та лікувати порушення психоемоційного стану людини.

Світлана Шпак, завідувачка кафедри психології Рівненського інституту Університету "Україна":

- Існують різні психотерапевтичні техніки. Тут і тілесно орієнтована терапія, і арт-терапія, і символдрама, а також релаксаційно-медитативні техніки. На тренінгу психологи мають змогу пересвідчитись в дієвості цих методик і застосовувати їх на практиці.

Катерина нещодавно стала практикуючим психологом, проте, стверджує, що завдяки політиці інституту спрямованій на практичне засвоєння теоретичного матеріалу, досвіду роботи в неї вже чимало. Сьогодні її  виступ стосувався пошуку позитивних емоцій під час розвитку стресу.

Катерина Шапілова, викладач кафедри психології Рівненського інституту Університету "Україна":

- Життя не для того, аби чекати бурі, а для того, аби навчитися танцювати під дощем. Це підхід особистий та індивідуальний. Готового рецепту для подолання чи уникнення стресу немає. Тут все залежить від кожної людини і від сприйняття нею життя.

Як не переймати людські проблеми на себе і водночас залишатись професіоналом - своїм досвідом з учасниками семінару поділилась керівник Центру практичної психології Рівненського інституту Університету "Україна" Олена Ярмолюк. Перш за все, потрібно чітко усвідомлювати межу між жалістю та співчуттям до клієнта.

Олена Ярмолюк, викладач кафедри психології, керівник Центру практичної психології Рівненського інституту Університету "Україна":

- Коли я постійно жалію всіх, то це більш життєва стратегія. Виходить, що я  покладаю за все провину на себе або на усіх оточуючих. Співчуття - це толерантне ставлення, це підтримка. Тобто межа між цими поняттями якраз в уявленні того, хто я є в цьому світі , хто є інші і ким я є для інших.

Керівник Центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Рівненського міськвиконкому Галина Опанасюк колись  на собі відчула, що таке емоційне вигоряння. Нині ж допомагає своїм працівникам уникнути цього. Завітала вона на семінар, аби почерпнути для себе нові психотерапевтичні техніки.

Галина Опанасюк, завідувачка Центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Рівненського міськвиконкому:

- Ми обов’язково використовуємо певні арт-терапевтичні засоби, інші методики, аби знімати стрес і полегшувати роботу, давати певні інструментарії нашим спеціалістам, аби їм було простіше і легше працювати з клієнтами.

Як зазначають психологи, емоційно виснажити себе можна абсолютно непомітно. Відтак потрібно не лінуватися слідкувати за своїм настроєм та самопочуттям. Якщо ж ви помітили, що постійно хочете спати та відчуваєте втому, втратили апетит, а робота перестала бути цікавою, не займайтесь самолікуванням,  а зверніться за порадою до фахівців. 

Схожі статті