+380673870816 +380673870816

У Рівному працюють виїзні бригади хоспісної допомоги

Хоспісна допомога тяжкохворим у Рівному. На скільки вона є ефективною, злагодженою та доступною. Це медики разом з громадськими активістами та журналістами обговорили на прес-конференції.  

Статистика хворих, які потребують паліативної допомоги змінюється кожного дня, життя таких осіб швидкоплинне. Медики кажуть, що лише за 2013 рік від онкопатології померло 272 людини, які  перебували на хоспісному лікуванні, з них 143 особи підлягали знеболенню.  Виїзна бригада, що піклується про таких хворих на дому, законодавчо може існувати лише при хоспісах. На теренах нашої області такий є лише в Дубно.  Аби допомогти тяжкохворим інших населених пунктів в Рівному запровадили пілотний проект функціонування виїзних бригад паліативної допомоги при міській поліклініці №2. 

Галина Москаленко, заступник головного лікаря по ЕТН поліклініки №2:

- На території нашої поліклініки є онкохворі, до них мобільна бригада здійснює виїзди. На даний час ми не забезпечені власним транспортом, але ми з’являємось навіть до людей, які живуть віддалено від нашого місця перебування.

У функції виїзної бригади входить допомога медичного, соціального працівника, психолога і при потребі навіть священика різних конфесій. На скільки якісно тяжкохворим надаються медичні послуги моніторять  громадські активісти, одні з ініціаторів цього пілотного проекту. 

Юрій Лазаревич, регіональний представник Рівненського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ:

- Наприклад, за час роботи нашої бригади, було виявлено, коли в пацієнта від ін’єкції були абсцеси, а на це ніхто не звертав уваги і тому завдяки тісній праці з управлінням здоров’я, ці питання доводилося вирішувати там, а вони вже в медичному закладі, який повинен обслуговувати цю людину. Так само, щоб хірурги вчасно приходили, щоб були адекватні дільничні терапевти.  Вони повинні раз у два тижні відвідувати таких  людей.

Що ж до знеболюючих препаратів, то  їх доступність на Рівненщині складає близько 60%. В Україні ця статистика значно нижча, кажуть медики. 

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров’я:

- Якщо ми не розглядаємо скарги чи проблеми, то  не можна стверджувати, що немає цієї проблеми. Потрібно поширювати інформацію про те, що хворий не повинен страждати від болю, не повинен наполягати на тому, що йому треба назначити того знеболюючого препарату, а є певні адекватні критерії, які мають знати лікарі з первинної ланки і всіх інших ланок надання допомоги.

Підвищити свій професіоналізм у паліативній допомозі рівненським медикам допомогли й спеціальні курси в Івано-Франківську. Громадські активісти і медпрацівники сподіваються, що в найближчому майбутньому подібні виїзні бригади функціонуватимуть в кожному поліклінічному закладі первинного рівня, а не лише в хоспісах. Проте, ці надії можуть реалізувати лише в Міністерстві охорони здоров’я. Також фахівці розраховують на те, що рівень довіри важкохворих людей та їх родичів до бригад зросте, аби паліативна допомога стала ще ефективнішою.

Схожі статті