+380673870816 +380673870816

Рівненських журналістів вчили як правильно надавати медичну допомогу

Журналістів вчили як надавати першу медичну допомогу. Представники організації Червоного хреста, обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф продемонстрували представникам ЗМІ як правильно і кваліфіковано рятувати життя потерпілих.  

Не панікувати, бути зібраним, послідовним  і правильно надати першу медичну допомогу потерпілому – цього вчили сьогодні рівненських журналістів медики. Кажуть,що  нині це  вкрай  актуально.

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров`я Рівненського міськвиконкому:

- Надзвичайна ситуація, яка є в державі, спровокувала те, що дуже багато людей звертаються з проханням навчити їх надавати першу медичну допомогу.  І санітарно- освітня робота проводиться в усіх лікувальних установах і стільки уваги цьому питанню не приділялося, то сьогодні ми просто переглянули цей момент і звернулися в усі наші лікувальні установи, щоб  обов’язково поновити заняття із надання первинної медичної допомоги.

Як правильно зробити штучне дихання, накласти шину, зупинити кровотечу і головне своєчасно врятувати людське життя. Представникам ЗМІ не лише продемонстрували на практиці основні групи заходів, а й дали можливість побувати в ролі рятівників.

Чи не основним прийомом першої медичної допомоги є також іммобілізація, тобто створення нерухомості ушкодженої частини тіла, здебільшого за допомогою шини. Іммобілізація заспокоює біль та є протишоковим засобом, особливо при переломах кісток та суглобів. Також слід пам’ятати, що надто сильне перемотування частини тіла може зменшити кровопотік, травмувати нерви. Якщо під рукою немає шини,  в пригоді стануть й інші підручні засоби. 

Як правильно зупиняти кровотечу – цьому теж вчили рівненських журналістів. Пам’ятаємо, що є три види пошкодження судин – капілярне, артеріальне, венозне. Останнє  з перерахованих зупиняємо, наклавши тугу пов’язку, артеріальний крововилив припиняємо за допомогою джгута. Його накладаємо вище рани, не надто слабко, але й не тісно, щоб це не призвело до омертвіння тканин. Можна скористатись й підручними засобами. 

Рятувати життя під час першої медичної допомоги можуть навчитись й усі охочі рівняни. Для цього варто звернутись у свою медичну установу або до організації Червоного хреста чи  до обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

 

Схожі статті