+380673870816 +380673870816

За очільника Рівного заступилися афганці, священнослужителі, голови ОСББ та депутати

Оголосити недовіру міському голові Рівного Володимиру Хомку. З такою вимогою сьогодні під час чергового засідання сесії Рівнеради звернулися громадські активісти до депутатського корпусу. Загалом в сесійній залі зібралося близько півсотні людей. Вони зайняли всі проходи та навіть стояли біля трибуни. Одні проти Хомка, інші – за. 

Одні на подвір’ї, інші в сесійній залі. Активісти Євромайдану блокують сесію Рівнеради. Станом на 10 ранку у приміщенні зібралося близько півсотні людей. Головна вимога, аби міські обранці на наступне засідання включили до порядку денного питання про висловлення недовіри очільнику Рівного Володимиру Хомку.  

Андрій Токарський, громадський активіст:

- Тут є присутній той, хто називає себе міським головою і який за весь час подій на Майдані двічі одноосібно виступив і звернувся до суду, щоб заборонити мирні зібрання для громади міста Рівного. Ми закликаємо фракції винести на наступну сесію питання про висловлення недовіри міському голові та його заступникам.

Вимогу громадських активістів очільник міста Володимир Хомко без коментарів не залишив. Усі звинувачення, які впродовж трьох місяців звучали на його адресу він відкидає та каже, це політичні ігри. Зокрема щодо заяв про те, що він нібито не підписав звернення до ректорів не чинити тиск на студентство та хотів розігнати Майдан, аби встановити новорічну ялинку. Єдине, про що нині шкодує міський голова, так це про те, що подав до суду на заборону мітингу під стінами ОДА.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ви подавали три звернення про мітинг біля прокуратури, біля міліції і біля ОДА. Біля прокуратури вам ніхто не заборонив. Я тоді і з цієї трибуни говорив, що просто не ставте намети, безумовно, на початку грудня ніхто не міг навіть уявити, що таке буде в державі, що будуть вбиті люди, проллється кров. Мені хотілося, щоб було чисто та акуратно, а мітинги, будь ласка, центральний майдан. 

Припинити чвари та "полювання на  відьом" закликають і священики. Вони також прийшли на засідання сесії Рівнеради. Втім перед тим як взяти слово, запропонували усім разом помолитися за Україну. Очільника міста вони теж підтримали.

Отець Іван, священик УГКЦ:

- Якщо ми зараз говоримо, що вже потрібно міняти голову, заступників та депутатів, то у мене виникає питання, а кому це потрібно.  Це потрібно або тим, хто хоче до влади вже зараз і хоче готувати собі політичні дивіденди, або тим,  хто хоче посіяти хаос у нас в місті та регіоні.

Віктор Боришкевич, пастор Церкви Святої Трійці ХВЄУ:

- Скажу як священнослужитель. Володимир Євгенович зарекомендував себе людиною, яка бачить нужду нашого народу. Я думаю, що це єдиний мер за часів незалежності, який відвідав практично всі християнські храми міста Рівного і перейнявся їх проблемами.

Не чіпати міського голову просять і афганці. Кажуть, допоки під кордонами України стоїть армія чужої держави, зміна влади не на часі. А усіх, хто нині ініціює відставку пана Хомка, називають провокаторами. 

Сергій Зінич, голова Рівненської міської спілки ветеранів Афганістану:

- Ми, ветерани війни в Афганістані, розцінюємо теперішню ситуацію як дуже критичну і дивимося на тих, хто намагається розхитати доволі спокійну ситуацію у нашому місті, як на провокаторів, навіть скажу більше, ми дивимося на них, як на агентів Кремля і агентів Путіна.

Стали на захист Хомка і голови ОСББ. Кажуть, що на сесію їх ніхто не запрошував, прийшли із власної волі, бо чули, які питання сьогодні збираються розглядати. Підтримали міського голову також  і депутати. Юрій Романенко переконаний, за все, що нині коїться в місті, вони відповідають разом, тому одного кидати Хомка під потяг не повинні.

Юрій Романенко, депутат Рівнеради:

- Ми разом з ним тут працювали, тому ми повинні разом йти, бо ми маємо одну відповідальність, тому ми не повинні тут гріти свої дупи, а Хомка знімати, тому розвертаємося і йдемо звідси. Нехай обирають люди всіх нових.

Святослав Євтушенко, депутат Рівнеради:

- Те, що прийшли громадські активісти, це виключно рішення громадських активістів, але те, що це було рішення Майдану чи координаційної ради Майдану, я в цьому не впевнений та взагалі такі рішення має приймати в нас народ. Є у нас в місті громада, яка обрала своїх представників, обрала того самого голову, тому давайте працювати, враховуючи, що вибори в нас в жовтні місяці, тому цих три місяці потерпіти тим, хто так сильно хоче до влади, проблем особливих не буде.

І навіть Олександр Лащук, який вже двічі висував на розгляд сесії питання про висловлення недовіри міському голові, нині на стороні очільника. Каже, що сьогодні його відставка не на часі. Хомку ж радить прийти на Народне віче і поспілкуватися з людьми.

Олександр Лащук, депутат Рівнеради:

- Нехай Народне віче скаже свою думку. Ви виступіть, скажіть, що було не так. Якщо були проблеми, то зізнайтеся, визнайте помилки.

Врешті депутати пропонують припинити дискусію і розпочати сесію, адже на порядку денному  близько сотні питань. Переважно усі стосуються землі. Втім "свободівці" пропонують розглянути окремо і звернення до Верховної Ради з проханням, аби народні обранці прийняли закон про люстрацію. До слова, Володимир Хомко заявив, що готовий одним із перших пройти народну перевірку та обіцяє, що подарує все, що у нього знайдуть незаконного тому, хто це знайде. 

Схожі статті