+380673870816 +380673870816

Благодійники Рівненщини стурбовані скороченням фінансування онкогематологічних відділень

15 лютого у світі відзначили День онкохворої дитини. Ця дата покликана привернути увагу суспільства до проблем хворих на рак дітей. Чи забезпечені усім необхідним маленькі пацієнти Рівненського онкогематологічного відділення, наша знімальна група поцікавилась у представників благодійного фонду "Скарбниця Надії", які вже декілька років співпрацюють з обласною дитячою лікарнею.

Коли дитині лікарі ставлять діагноз рак, боротьба за її одужання та життя стає не лише тяжкою та довготривалою, але й дорогою. Вартість препаратів потрібних для лікування вимірюється навіть не сотнями, а тисячами гривень. Звісно, в онкогематологічні відділення коштом держбюджету закуповують більшість ліків, проте, цьогоріч фінансування суттєво скоротили.

Мар’яна Рева, заступник голови правління БФ "Скарбниця Надії":

- На 2014 рік держбюджетом заплановано фінансування в 5 разів менше, ніж в минулому році. Минулоріч ми говорили про те, що наше онкогематологічне відділення забезпечене на 80 % - 85%, а подекуди 90 % ліками. Зараз ми маємо 5 частину від того, що заплановано. А що виділять? Це взагалі невідомо. Тобто онковідділення фактично буде голе і босе.

Якщо ж навіть батьки і в змозі придбати дорогий препарат, то тут постає ще одна проблема: майже кожній дитині, котра має проходити курси хіміотерапії, прописані ліки, яких в Україні немає. Не має їх навіть і на чорному ринку.

Мар’яна Рева, заступник голови правління БФ "Скарбниця Надії":

- Основний препарат хіміотерапії - це "Космоген". Цього препарату у нас не має. В європейських аптеках його також немає. Він в Європі надходить від виробника відразу до госпіталю. Навіть в аптеці купити його не можливо. Як батьки його мають діставати? І якщо ще минулоріч цей препарат можна було купити на чорному ринку, то зараз ні. Всіх обдзвонили, хто раніше постачав ліку, але відповідь одна: у них немає цього препарату.

За словами благодійників, відсоток одужання онкохворих дітей в Європі складає 80 %, в Україні ж – 60%. Такі показники  обумовлені власне дороговартісним лікуванням, яке сьогодні далеко не кожній родині по кишені. Проте, як зазначають у фонді, головне вчасно почати лікування та не залишатись на самоті зі своєю бідою.

Схожі статті