+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини тренувалися ліквідовувати надзвичайні ситуації в умовах льодоходу та повені

Рятувальники до можливої повені та ліквідації її наслідків готові. Це вони продемонстрували під час навчань у селищі Городище, де за легендою вони укріплювали зруйновану дамбу, підривали лід та евакуйовували людей за допомогою плаваючого транспортеру.

Під час проведення командно-штабних тренувань, за легендою рятувальників в низинній місцевості селища Городище відбулось руйнування дамби льодовим покровом озера, що призвело до підтоплення житлового масиву. Тому рятувальникам потрібно було одночасно не лише працювати над укріпленням дамби, але й відкачувати воду та рятувати людей і майно із затоплених територій. Загалом на тренування задіяли 50 чоловік особового складу та 13 одиниць спецтехніки. Як зазначили фахівці, для подібних робіт залучається важка та потужна техніка.

Сергій Крук, перший заступник начальника ГУ ДСНС в Рівненській області:

- Це важка техніка, яка використовувалася не лише на території регіону, але й залучалася декілька років тому в Республіці Польща. Також ПТС, який сьогодні був продемонстрований. Він був задіяний на повенях в Закарпатті.

ПТС, себто плаваючий транспортер важить близько 20 тонн. Такий на перший погляд човноподібний танк є незамінним помічником під час евакуації людей та майна з підтоплених територій.

Анатолій Кучерак, начальник хіміко-радіологічної лабораторії ГУ ДСНС в Рівненській області:

- Призначений для переправи транспортних засобів, а також евакуації людей у випадку загрози. Вага автомобіля 20 тонн, його вантажопідйомність 5 тонн. Тобто на його платформу можна загнати автомобіль вагою 5 тонн і переправити через водну перешкоду. 

Окрім техніки на платформі цього велетня одночасно та більш-менш комфортно може розміститися 50 чоловік. Проте, аби попередити повені та їх наслідки в місцях скупчення льоду, рятувальники здійснюють його підрив, тим самим забезпечуючи нормальний процес льодоходу. 

Загалом на Рівненщині повені бувають вкрай рідко, здебільшого такі явища спостерігаються у північних районах області. Проте, як продемонстрували під час навчань рятувальники, вони не лише готові швидко та ефективно боротися з наслідками підтоплень, але й оперативно їх попереджувати.

Схожі статті