На цукровий діабет у Рівному хворіє 8600 рівнян, серед них - 44 дитини

На цукровий діабет у Рівному хворіє 8600 рівнян, серед них - 44 дитини

Цукровий діабет одна із найдавніших хвороб відомих людству. Нині у світі на цю недугу хворіє 300 мільйонів людей, втім за прогнозами медиків вже за два десятки років кількість діабетиків може збільшитися до півмільярда. Лише в Україні сьогодні із підвищеним рівнем цукру в крові живе майже 2 мільйони українців, чимало серед них і рівнян.

Сьогодні на цукровий діабет у Рівному хворіє 8 тисяч 600 рівнян, серед них - 44 дитини. В 2013 році в рамках міської програми, кажуть медики, завдяки власним коштам, а також субвенціям із державної та обласної скарбниці потребу в інсуліні для хворих вдалося звести нанівець.

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника УОЗ Рівненського міськвиконкому:

- 100% ми закрили потребу хворих в інсуліні. Це та частина хворих, яка знаходиться на інсулінозамісній терапії. На жаль, не в повній мірі забезпечено хворих таблетованими препаратами, але якщо порівняти нас із сусідніми регіонами, то не в усіх обласних центрах виділяються кошти з міського бюджету. В нас цього року було виділено 640 тисяч при потребі 4 мільйони на препарати таблетовані.

А це повинно суттєво зменшити соціальну напругу серед хворих на цукровий діабет, переконана заступник начальника управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук. Загалом, розповідає, ситуація у Рівному із захворюваністю на діабет хоча і складна, втім на фоні інших обласних центрів все виглядає не так вже і погано.

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника УОЗ Рівненського міськвиконкому:

- Якщо порівнювати місто Луцьк та Рівне, в нас вже є ці показники, то рівень захворюваності у нас вищий, але це пояснюється тим, що у нас діагностовані хворі на цукровий діабет в більш ранніх стадіях захворювання. Всі інші показники - і смертність, і вихід на інвалідність в місті Рівне суттєво кращі ніж в Луцьку.

Нині у Рівному планують розробити нову комплексну програму із цукрового діабету, адже попередня діяла лише до 2013 року.

Переглядів: 938
Коментарі
13:58 17.02.2014
Лобода
Сейчас вот пытаются внедрить пилотный проект по сахарному диабету, очень хорошая идея,кстати. Судя по подобному проекту по гипертонии и по его хорошим результатам,этот проект так же будет очень кстати.
Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту