+380673870816 +380673870816

Фермери Рівненщини зустрілися із Василем Берташем

Підсумки минулорічної роботи, плани на цей рік та нагальні проблеми. Такі основні питання сьогодні під час традиційної обласної конференції фермерів та приватних землевласників обговорили аграрії та фермери краю з представниками влади. 

Сьогодні на Рівненщині працює понад 600 фермерських господарств та 200 тисяч особистих селянських. Саме останні переважно і забезпечують продовольчу потребу краю, виробляючи близько 70% м’ясо-молочної продукції, 95% овочів і картоплі та близько 50% зерна. Такі показники минулоріч забезпечили обласній асоціації фермерів друге місце в загальнодержавному рейтингу. Проте, і проблем у місцевих господарників вдосталь. Насамперед це тиск з боку Державної фінансової інспекції.

Дмитро Українець, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Рівненської області:

- Управління "наїжджає" на нас. Хіба так можна? Вони кажуть, що фермерам зараз нема що робити. Та фермер цілий рік шукає добрива, шукає паливо, шукає насіннєві матеріали, в нього клопоту вистачає. Вони на них "наїжджають".

В свою чергу очільник краю Василь Берташ заспокоїв фермерів, пообіцявши особисто контролювати, аби сільгоспвиробники могли спокійно працювати в законодавчому полі.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Що стосується незаконних перевірок, повірте мені, якщо хтось, щось, десь незаконно зробить, я вам обіцяю, що за 24 години його в області вже не буде. Адже ви знаєте, що були у нас вже випадки, коли починали "викручувати руки" і малому, і середньому бізнесу. Я вам даю слово, що ніяких незаконних перевірок чи "наїздів" на вас не буде.

Також аграрії акцентували увагу на парадоксальному сьогоденні українського села. Адже попри високі, а подекуди рекордні врожаї, село все ж занепадає. Аграрії бідкаються, що великі агрохолдинги витісняють дрібного фермера, змушуючи останнього покидати рідну місцину в пошуках заробітку.

Вадим Сав’юк, фермер, с. Новодобрятин Млинівського району:

- Ми тут кожен рік говоримо про мораторії на землю, але фактично зараз вже цілі райони сконцентровані в руках великих агрохолдингів. І вони працюють на тій землі, а фермер не може конкурувати з ними, адже державна політика не спрямована на малий та середній бізнес. Вона підтримує великі підприємства.

Незабаром рівненські фермери планують підняти питання щодо невиконання закону про фермерське господарство у столиці, одним з пунктів якого є поворотна та безповоротна державна допомога сільгоспвиробникам.

Схожі статті