+380673870816 +380673870816

Упродовж минулого осінньо-зимового періоду на Рівненщині виникло 490 пожеж, внаслідок яких загинуло 36 людей

Упродовж осені та зими 2012-2013 років на території Рівненської області виникло 490 пожеж, внаслідок яких загинуло 36 та травмовано 12 осіб. Матеріальні втрати від пожеж склали понад 25 мільйонів гривень. На підприємствах, установах та організаціях виникло 24 пожежі.

Основними причинами виникнення пожеж були порушення правил влаштування та експлуатації електроустановок – 190 випадків, необережне поводження з вогнем – 162 випадки, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей – 103 випадки, та пустощі дітей з вогнем – 11 випадків.

З настанням осінньо-зимового опалювального сезону, часу, коли розпочнеться інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.

Основними причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані. Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються в дома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади.

З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання, так і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканцям.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області вкотре нагадує прості правила безпеки, яких слід дотримуватися з настанням осінньо-зимового опалювального сезону: не використовуйте саморобні електронагрівачі; не експлуатуйте печі що мають тріщини; не використовуйте для обігріву приміщень газові плити; не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу - він пересохне і спалахне; не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади; не слід палити груби і печі з незакритою топкою; не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки.

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі допоможе зберегти життя!

Схожі статті