+380673870816 +380673870816

Депутати Рівнеради розповіли про основні порушення у сесійній залі та шляхи їх подолання

Гамір та плутанина стали частими "гостями" сесійних засідань Рівнеради. Тиснява в залі, викрикування з місця, затягування роботи сесії заявами та виступами - ось невеликий перелік того, що має місце під час пленарних засідань депутатського корпусу міської ради. Виокремити основні порушення та напрацювати шляхи їх усунення взялися представники постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, розвитку місцевого самоврядування. 

Зазвичай на порядок денний сесії Рівнеради виноситься від 100 до 120 питань. Їх обговоренню передує розгляд заяв та звернень громадян і представників політичних сил, а також депутатських запитів. Все це відтерміновує розгляд власне питань порядку денного на близько півтори години. Аби уникнути подібної затримки роботи, представники комісії з питань регламенту вирішили перенести розгляд подібних звернень та заяв на 14:30. Це, в свою чергу, як сподіваються посадовці, зменшить і кількість присутніх в сесійній залі.

Андрій Грещук, секретар Рівнеради:

- Зазвичай на сесію приходять до 20 представників ЗМІ, близько 20-30 представників виконавчих органів міської ради. Це вже 50 місць. І у нас залишається приблизно 15-20 місць для інших бажаючих бути присутніми на сесії. На минулій сесії деякі питання були доволі резонансними і окремі політики, прагнучи вплинути на думку депутатів, приводили із собою величезну кількість своїх помічників. 

Аби уникнути тісняви в сесійній залі, віднедавна на пленарне засідання можна потрапити лише за спеціальними перепустками. Проте, аби не обмежувати право громадян бачити як проходить сесія, нині тривають організаційні роботи із встановлення онлайн-трансляції пленарних засідань. Окрім цього, депутат Рівнеради Олександр Лащук запропонував встановити монітори поза сесійною залою.

Олександр Лащук, депутат Рівнеради:

- Багато бажаючих не можуть потрапити на сесію. Потрібно звичайний екран встановити в холі при вході. Так як це роблять в усіх парламентах, а у нас тут місцевий парламент. Люди мають бачити як проходить сесія в онлайн-режимі і не обов’язково це робити на комп’ютерах. Можна це бачити і під стінами приміщення.

А ось як зробити так, аби сесія не перетворювалась в балаган - це питання секретар Рівнеради Андрій Грещук вважає риторичним. Адже правоохоронці можуть втрутитись в ту чи іншу ситуацію лише за наявності факту порушення громадського порядку, а це в результаті веде за собою довготривалу паперову тяганину. Самотужки ж вгамовувати депутатів-порушників мало хто береться.

Андрій Грещук, секретар Рівнеради:

- Сидить колишній депутат міської ради, який на підставі того, що він був депутатом в 90-тих роках викрикує безперервно в залі. Спробуйте його зупинити. Ніяк ми його не зупинимо. Що, під руки будемо виводити із зали? Підходить депутат обласної ради і висмикує з джерела живлення вилку. Чим ви його зупините? В нього ось такі моральні принципи, що дозволяють йому себе ось так поводити. Як ви його зупините? Що, схопити його за руки?

В результаті члени комісії з питань регламенту ухвалили декілька рекомендацій щодо проведення пленарних засідань Рівнеради: перенесення озвучення звернень громадян та депутатських запитів на 14:30, чітке обмеження часу виступу доповідача до 3 хвилин, запрошення на сесію громадян із врахуванням кількості вільних місць у залі та "розбір" порушень регламенту постійною комісією відразу після завершення пленарного засідання.

Схожі статті