+380673870816 +380673870816

Держслужба з надзвичайних ситуацій застерігає жителів Рівненщини утриматись від вживання у їжу дикорослих грибів

Останнім часом на Рівненщині почастішали випадки отруєння грибами. Аналіз випадків отруєнь грибами свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням насамперед, блідої поганки, яку помилково приймаються за їстівні печериці та сироїжки. 

Так, останній прикрий випадок трапився 5 вересня. В інфекційне відділення ЦМЛ Рівного у стані середньої важкості з діагнозом отруєння грибами було госпіталізовано двох жителів міста. А двома днями раніше в реанімаційне відділення Рівненської районної лікарні в стані середньої важкості з діагнозом отруєння дикорослими грибами потрапила жителька села Руда-Красна.

Щоб не отруїтися грибами та не стати їх жертвою рятувальники 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини нагадують прості правила безпеки. Найкраще відмовтеся від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх в магазинах.

Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах.
Якщо ви все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов'язково врахуйте наступне: ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте. Не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях. Під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини. Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі. Не вживайте сирих грибів.

Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше трьох) протягом 30 хвилин. Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

Гриби - не дитяча їжа, тому не давайте їх малолітнім дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) негайно викликайте "швидку допомогу". До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини. Навіть при полегшенні стану обов'язково зверніться до найближчої лікувальної установи. Недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

Схожі статті