+380673870816 +380673870816

Реформи в сфері екстреної медичної допомоги на Рівненщині тривають

Нині область стала єдиним медичним простором. То ж приналежність до того чи іншого району вже ролі не відіграє. На виклики в різні куточки області виїздить той автомобіль, що на даний момент знаходиться найближче до хворого. Це значно зменшує час доїзду бригади до пацієнта. Наступний етап, в рамках реорганізації – централізована диспетчерська. Програма фіксуватиме усі виклики, а також час, коли бригада сідає в авто і дістається до хворого. 

Швидка медична допомога області справді стає швидкою, - зазначають медики. Нині на Рівненщині вся її система працює через обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Йому підпорядковуються 45 підрозділів, 14 підстанцій швидкої медичної допомоги, а також 28 пунктів, що діють на базі сільських лікувальних закладів. Для медобслуговування краян виділили й необхідне фінансування за рахунок субвенцій з державного бюджету. Так, якщо раніше на одного мешканця передбачалось від 3 до 6 гривень, то сьогодні ця сума становить 26. В окремих районах сягає і до 40 гривень.

Віталій Бойко, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- В нас сьогодні є необхідний об’єм медикаментів, щоб надати допомогу будь-якому хворому. Починаючи зі шприца, спирту, вати, закінчуючи медикаментами. Є навіть препарат "Актилізе". Цей препарат вводиться при гострих інфарктах міокарда. Такі препарати коштують тисячі гривень за одну ампулу.

Ще одним кроком до підвищення якості послуг стане централізована диспетчерська система, що прийматиме та розподілятиме всі виклики. Працюватиме вона на базі Рівненської станції екстреної медичної допомоги. Її обладнають спеціальною апаратурою, що дасть можливість контролювати усю роботу медиків - своєчасність отриманого та переданого виклику, місцезнаходження "швидких", також їх навантаження. Диспетчерську планують оснастити усім необхідним до кінця цього року.

Віталій Бойко, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Це контроль і робочого часу, і медикаментів, і пального. Головні лікарі, обласне управління здоров’я, обласна державна адміністрація можуть зайти і подивитись де та чи інша "швидка" не лише Рівного, а й області зараз знаходиться. 

Вдалося частково й оновити автомобільний парк області. В минулому році закупили тридцять автомобілів середньої та вищої ланки укомплектування. Нині ж Міністерство охорони здоров’я проводить тендер на поставку додаткових авто. На все про все виділено понад 900 мільйонів гривень. Рівненщина подала заявку на 50 автомобілів швидкої допомоги. Сподіваються отримати бажане до кінця року.

Схожі статті