+380673870816 +380673870816

Як боротися з нелегальними старателями та лісорубами, вирішували на Рівненщині

Розбиратися в проблемах потрібно на місцях. На цій думці зійшлись обласні чиновники та правоохоронці. Аби ефективніше врегульовувати проблемні питання високопосадовці вирішили поцікавитися у самої громади про їх першочергові проблеми. Для цього вирушили до Рокитнівщини, де на спільній нараді обговорили низку актуальних для цієї місцини проблем та ймовірні шляхи їх вирішення. 

На спільній нараді, що днями пройшла на Рокитнівщині можна було побачити усіх. Тут зібралися чиновники та правоохоронці як місцевого, так і обласного рівнів. Говорили ж про актуальні саме для цієї місцини проблемні питання. Серед яких незаконний видобуток бурштину, який завдає не лише фінансових збитків державній казні, але й знищує родючі землі.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Що таке бурштин сьогодні? Це практично зруйнування верхнього шару ґрунту. Це колосальні збитки державі. 

Покращити ситуацію може втручання на державному рівні та введення у дію відповідного закону, який повністю регламентував би обіг сонячного каменю. Не менш болючим питанням для цього району є нелегальні лісопильні. Адже більшість власників пилорам, посилаючись на те, що працюють для власних потреб, не сплачують податки та й працюють з краденою сировиною. Разом із тим, зловмисники вигадують все нові методи як обійти закон та уникнути відповідальності.

Борис Мельничук, начальник штабу УМВС України в Рівненській області:

- Згідно з існуючим законодавством, до кримінальної відповідальності можна притягнути людину, яка вкрала певну кількість лісу. Тому "лісокради" дозують ці крадіжки. Вони крадуть малими партіями, але частіше.

Правоохоронці нарікають, що не можуть відкрити кримінальну справу, якщо упіймали порушника з невеликою партією деревини. Аби оперативно попереджувати такі крадіжки, на в’їздах до лісосмуг планують встановити відеокамери, як це вже зробили у Березнівському районі. Як резюмував Василь Берташ, спільними зусиллями поступово ці проблеми можна вирішити, проте для цього відвертий діалог між владою, громадою, бізнесом та правоохоронцями повинен не припинятися.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Ви повинні зібрати всіх: бізнес, правоохоронців. Конструктивно переговорити що ми можемо разом вирішити, які проблеми, які потрібно поставити питання до голови облдержадміністрації. Це повинно стимулювати всіх до праці.

Тим часом очільник краю доручив керівництву району щоквартально збирати подібні наради, аби спільними зусиллями вирішувати проблеми мешканців району.

Схожі статті