+380673870816 +380673870816

Вступна кампанія добігає кінця

10 серпня завершується третя хвиля зарахувань за результатами ЗНО. Аби не проґавити свій шанс та отримати освіту за державний кошт абітурієнтам варто подати оригінали документів до приймальних комісій вже сьогодні, завтра. 

Змінити статус школяра на більш солідний – студент, цьогоріч прийшла черга і Максима Воропая. Аби не проґавити свій шанс здобути освіту за державний кошт документи вирішив подавати одразу у декілька рівненських вишів.

Максим Воропай, абітурієнт:

- Подавали документи в НУВГП, в РДГУ, в автотранспортний технікум, аграрний коледж та коледж економіки і бізнесу.

Потрапити на державну форму хлопцеві все ж вдалося. З 1 вересня він буде навчатися в автотранспортному технікумі. Туди Максим пройшов відразу за двома спеціальностями, втім обрав ту, що більше до душі. Каже, це мрія дитинства.

Максим Воропай, абітурієнт:

- В дитинстві я себе уявляв водієм. Тому все те, що пов’язане із автівками мені дуже близьке.

Радіє за сина і мама. Жіночка розповідає, що платна освіта їхньому сімейному бюджету була б не під силу, а так, завдяки ЗНО у всіх дітей, незважаючи на статус та розмір гаманця їхніх батьків, рівні шанси.

Надія Воропай, мама:

- Завдяки ЗНО я знаю його рівень знань. Я знаю як він його здав та що він знає, тому я тільки за ЗНО. Ви знаєте, коли ЗНО тільки вводилося, то всі хвилювалися, бо змінювати систему нелегко. Якби були вступні іспити і хтось там заплатив би хабар, то може моя дитина і не поступила б. 

Втім, ЗНО влаштовує не всіх. Відродити вступні іспити у вишах хоче народний депутат України Микола Сорока спільно зі своїми колегами Сергієм Ківаловим та Григорієм Калетніком. Нещодавно вони подали до Верховної Ради відповідний законопроект. Його автори вважають, що ЗНО не оцінює всієї ситуації підготовки студента, а вступні іспити дозволять розкрити всю інтелектуальну здатність людини. В свою чергу з цим не погоджуються представники громадянської мережі "Опора".

Анатолій Бондарчук, громадський спостерігач за вступною кампанією:

- Цим законопроектом нівелюється ЗНО і додатково вводяться вступні іспити, які можуть повернути корупцію та хабарництво до навчальних закладів, тому що у законопроекті не чітко прописані механізми захисту цих результатів, цих вступних іспитів. І для чого вводити це, якщо ЗНО успішно працює декілька років. Система достатньо прозора і дає шанс вступити до вишу кращим абітурієнтам.

Нині ж триває третя, остання хвиля зарахувань. Відтак тим, хто потрапив до списку "бюджетників" варто подати оригінали документів до приймальних комісій до 10 серпня включно. Опорівці рекомендують це зробити і тим, хто свого прізвища у переліку зарахованих так і не знайшов, адже у них ще є шанс.

Анатолій Бондарчук, громадський спостерігач за вступною кампанією:

- Сьогодні, завтра абітурієнти, які не були рекомендовані до зарахування ні в першу, ні в другу, ні в третю хвилі зарахувань можуть подати оригінали документів до приймальних комісій. Після того, як завершиться третя хвиля і будуть вільні місця на держзамовлення буде відбуватися конкурс оригіналів, тобто ті студенти, які здали оригінали і мають кращі бали, мають шанс поступити.

Загалом цьогорічна вступна кампанія проходила доволі спокійно, - розповідає Анатолій Бондарчук. Не було кілометрових черг у приймальних комісіях та й єдина державна база з питань освіти працювала без збоїв. Відтак, кожен абітурієнт мав змогу слідкувати за своїм рейтингом та ходом кампанії.

Схожі статті