+380673870816 +380673870816

Рівненські лікарі запатентували власну методику видалення жовчного міхура

У Рівненській обласній клінічній лікарні все більше операцій проводять малоінвазивно, тобто мінімізуючи області хірургічного втручання в організм. Це дозволяє не лише зменшити кількість рубців, але й набагато скоротити час післяопераційного одужання хворого. 

Нині єдиний визнаний у всьому світі та й в Україні спосіб видалення жовчного міхура є "американський". Проте, у Рівненській обласній клінічній лікарні наші хірурги проводять цю процедуру вже 5 років поспіль за власною методикою. Згідно неї, зменшується час операції, а її проведення є більш зручним для самих хірургів. У закладі вже проведено 5 тисяч подібних операцій. За словами завідуючого Центру лапароскопічних та малоінвазивних хірургічних втручань, подібний спосіб заслуговує на визнання, тому вони його нещодавно запатентували.

Юрій Семенюк, завідувач Центру лапароскопічних та малоінвазивних хірургічних втручань Рівненської обласної клінічної лікарні:

- Два місяці тому ми отримали патент на винахід власного способу видалення жовчного міхура. Ми зараз хочемо його назвати "українським" способом. Це є наша гордість, гордість України і саме ми є авторами цього патенту.

Всього 4 невеличких надрізів та 20 хвилин і жовчний міхур видалено. Пан Петро ще вчора лежав на операційному столі. Сьогодні ж чоловік поступово готується до виписки.

Петро, пацієнт:

- На УЗІ виявили камінці. Я зайшов до завідуючого відділення, він ще раз подивився і відправив мене на операцію. Мені відразу видалили жовчний міхур. 

Безконтактні способи втручання у людське тіло сьогодні використовують у відділенні урології. Раніше хворих на подібні процедури лікарі направляли до Києва, Львова, Хмельницького. Нині ж у відділенні урології на безконтактне видалення каменів, а точніше на процедуру літотрипсії, хворі приїздять з різних куточків України та за 2-3 дні після лікування їдуть додому.

Віктор Міліневський, завідувач відділення урології Рівненської обласної клінічної лікарні:

- Процедура триває до 1 години. Як правило 45 хвилин. Проходить біля 4 тисяч ударів і відбувається руйнація каменів, які потім виходять природнім шляхом. Проте, літотрипсію можна робити якщо камінь не перевищує 2 сантиметрів в діаметрі. Якщо розмір більший, то застосовуємо вже контактні методи дроблення каменів.

Видалити тромб, провести коронарографію чи встановити стент. Це сьогодні для кардіологів обласної лікарні вже стало звичайною справою. Після реорганізації відділення, яка відбулася минулоріч, тут щоденно виконують подібні процедури. І хоча відсоток термінових операцій є набагато менший від планових, проте хірурги відділення напоготові зі скальпелем постійно. В Україні на даний час є 24 центри, які надають кардіохірургічну допомогу. Рівненське ж відділення відрізняється від інших тим, що приймає на термінові операції хворих цілодобово.

Валерій Орешко, завідувач відділення серцево-судинної хірургії Рівненської обласної клінічної лікарні:

- Рівненська обласна клінічна лікарня є одним із 13 центрів в Україні, який має можливість надавати цілодобову допомогу з больовим синдромом, при інфаркті міокарда. На жаль, в деяких центрах України немає можливості лікарям чергувати цілодобово.

Нещодавно усі три відділення оснастили новітнім обладнанням. Стало це можливим завдяки реформуванню медичної системи та виділенню з держказни чималої субвенції.

Світлана Сад, заступниця голови Рівненської ОДА:

- За минулий рік ми використали субвенцій з держбюджету більше 75 мільйонів. Сьогодні ми всі були свідками ефективного використання бюджетних інвестицій. Ми побачили поєднання високотехнологічного обладнання і професіоналів. 

Цього ж року, за словами куратора медичної галузі Рівненщини Світлани Сад, в області планують зробити серйозний акцент на реформуванні первинної ланки надання медичної допомоги.

Схожі статті