+380673870816 +380673870816

Західна практика сімейної медицини вдало впроваджується на Рівненщині

Західна практика сімейної медицини вдало впроваджується на Рівненщині. Зокрема у Володимирецькому районі. Саме ця місцина є лідером нашого краю за темпами розвитку надання подібних медпослуг. 

Днями заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад проревізувала якість, доступність і повноту медпослуг в лікарській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в селі Сопачів Володимирецького району. Вона поспілкувалася з сімейним лікарем і пацієнтами, а також ознайомилася з оснащенням закладу.

В лікарській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в селі Сопачів Володимирецького району є власна лабораторія, фізіотерапевтичний, стоматологічний, процедурний, оглядовий та інші кабінети, які обладнані всім необхідним. Відтак, 2 тисячі 380 селян у своєму медзакладі можуть одержати всю необхідну допомогу. Їх обслуговує фаховий сімейний лікар та медперсонал, які мають спеціалізовану підготовку за напрямом "Сімейна медицина". У своїй роботі колектив керується головним принципом: вчасне виявлення недуг та постійний медичний супровід – запорука здоров’я населення.

Світлана Сад, заступниця голови Рівненської ОДА:

- Сьогодні робота сімейного лікаря оцінюється не на кількість осіб, які лікувалися, а вона оцінюється на кількість здорового населення. Адже здорове населення – це хороша профілактична робота.

Саме тому 70-80 відсотків селян охоплені онкопрофоглядами. Як результат – виявлення раку у шести пацієнтів на ранніх стадіях. Їх усіх вчасно й без ускладнень прооперували, - запевнила сімейний лікар Тетяна Похожай. Нині селяни під її наглядом. Загалом же посиленої уваги постійно потребує 819 пацієнтів диспансерної групи. Завдяки цьому вдається зменшити кількість ускладнень захворювань у дітей, а також гіпертонічних кризів.

Тетяна Похожай, сімейний лікар:

- За 5 років сім’ї всі вивчені. В нас спадковість іде по гіпертонічній хворобі і по цукровому діабету. Ми виділяємо групи ризику і за ними йде контроль.

Самі ж тамтешні жителі на роботу амбулаторії та сімейних лікарів не нарікають. Навпаки, розповідають, що медичні послуги для них стали тепер доступними та справді якісними.

Людмила Троцковець, пацієнтка:

- Нам подобається. Якщо хворі маленткі діти, то лікарі приходять до нас додому.

Світлана Нестеренко, пацієнтка:

- Дуже добрий персонал, ввічливий, обслуговування на найвищому рівні. Працюють і у вихідні. І аналізи можна здати, і крапельницю можна отримати.

На Рівненщині у розвиток лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини інвестують бюджетні кошти, а також заощаджені за рахунок ефективного менеджменту в галузі охорони здоров’я. Лише торік у Володимирецькому районі відкрили шість оновлених і потужно оснащених сільських медустанов. Сімейні лікарі тут обслуговують 96 відсотків населення, а це один із найкращих показників на Рівненщині. Заохочують до роботи медиків не лише гідними умовами праці, але й житлом.

Володимир Ткачук, голова Володимирецької райдержадміністрації:

- Ми з ними готові підписувати контракти, створювати належні умови роботи. Сюди входить обов’язково облаштоване робоче місце і забезпечення житлом. У нас ступінь забезпечення лікарськими медичними кадрами висока. Це лише початок тої роботи, яку ми плануємо зробити.

Закордонний досвід підтверджує, що більше 80 відсотків проблем зі здоров’ям можна вирішити саме на первинному рівні. Для населення це зручно й доступно. Тому Президент України Віктор Янукович вимагає модернізації первинної ланки охорони здоров’я, а це можливо завдяки розвитку сімейної медицини, підсумувала Світлана Сад.

Схожі статті