+380673870816 +380673870816

Державна служба НС Рівненщини закликає громадян не спалювати суху траву

Останніми роками спалювання навесні сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття набуло масштабних розмірів. З приходом весни господарі розводять вогнища, аби спалити сухе листя, суху траву чи сміття. Через таких паліїв вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності. Від цього земля на кілька років зменшує приріст свіжої зелені. 

Часто спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків. На території Рівного та Рівненського району у 2012 році лише протягом березня-липня виникло 32 пожежі, під час яких було знищено майже 30 гектарів сухої рослинності та лісової підстилки. Для ліквідації цих пожеж залучалися підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій. Про це повідомила головний фахівець відділу цивільного захисту в Рівному та Рівненському районі.

Також шкода від спалювання листя й сухої трави величезна та дуже небезпечна. Під час весняного благоустрою на телефони "101" Державної служби з надзвичайних ситуацій зростає кількість дзвінків зі скаргами від громадян, у яких спостерігається захворювання дихальних шляхів.

При згорянні 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. У їхній склад входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали. Крім того, з димом у повітря вивільнюються діоксини – одні з найбільш отрутних для людини речовин.

Питання спалювання опалого листя врегульовані в чинному законодавстві України. Опираючись на ст. 50 Конституції України, що гарантує кожному безпечне для життя й здоров’я навколишнє середовище, кожен з нас має законне право боротися з підпалами. Ст. 16, 22 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" забороняється спалювання листя.

Чинним законодавством України встановлена відповідальність за порушення цих заборонених норм. Так, ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання листів у парках, скверах без дозволу органів контролю в області охорони навколишнього середовища або з порушенням такого дозволу. Така діяльність спричиняє накладення штрафу на винних громадян – від 170-340 гривень, а посадових осіб від 850-1190 гривень.

Відділ цивільного захисту в Рівному та Рівненському районі ГУ ДСНС України закликає громадян бути обачними та не допускати виникнення пожеж, не спалювати траву, листя та інше сміття. Пам’ятайте, окрім шкоди, що завдають пожежі, шкоди завданої довкіллю та здоров’ю людей, правопорушники будуть притягнуті до адміністративної відповідальності!

Схожі статті