+380673870816 +380673870816

У Рівному пройшов Міжнародний природничий конкурс "Колосок весняний"

Як зіницю ока потрібно берегти природу, а ще варто її любити. Це в один голос говорять учасники Міжнародного природничого конкурсу "Колосок весняний", який пройшов на базі Рівненського Палацу дітей та молоді. Участь у ньому взяли близько 2 тисяч школярів: від найменших до найдоросліших. 

Йому лише шість, втім юний вік Дмитрику зовсім не заважає. Цьогоріч у хлопчика усе вперше: і школа, і шкільне захоплення, і, навіть, змагання. Малюк бере участь у Міжнародному природничому конкурсі "Колосок весняний". За 75 хвилин має вирішити 10 тестових завдань. Спочатку юнак їх уважно переглянув і по секрету нашій знімальній групі розповів, що відповіді на деякі запитання ще не знає, бо маленький.

Дмитро Король, учасник природничого конкурсу:

- Це завдання мені складне. Я не знаю, як його вирішити.

Лише 10 хвилин, а четвертокласниця Софія уже вирішила третину завдань із 30 запропонованих. Дівчинка, зізнається, що їй аніскілечки не складно, бо вона любить природу і знає як її вберегти.

Софія Бех, учасниця природничого конкурсу:

- Треба не смітити, не рвати квіти, не смітити на природі, не кидати в річку порожні бляшанки.

А це Христина Кухар. Участь у конкурсі школярка бере втретє. Раніше їй вже вдавалося за свої знання отримати срібний колосок. Нині планку ставить вище і хоче золотий. Каже, що відповіді практично на всі запитання знає. Ті ж, які не по зубам, вирішує методом Холмса – за допомогою дедукції.

Христина Кухар, учасниця природничого конкурсу:

- Колекція американського натураліста Бетліна налічувала понад 5 тисяч фотографій серед яких не було двох однакових. Що фотографував Бетлін? Я вибрала відповідь "а" – квіти, сніжинки і тварини. Сніжинки вони хоча і не однакові, але я думаю, що ні. Тварини теж ні. Думаю, що це квіти, бо я їх дуже люблю і їх є дуже багато різновидів.

Вперше природничий конкурс провели 8 років тому, тоді він був всеукраїнським. Нині минуло два роки і став міжнародним.

Варвара Рискова, керівник ресурсного центру з екологічної освіти та виховання Рівненського ПДМ:

- До нього приєдналися учні Білорусі, Росії, Казахстану. І він отримав вищий ступінь і став Міжнародним інтерактивним природничим конкурсом "Колосок".

У Рівному конкурс проводять двічі на рік: восени та навесні на базі Рівненського Палацу дітей та молоді. Цьогоріч участь у ньому зголосилося взяти близько 2 тисяч школярів. Така активність організаторів радує, адже його тому і проводять, аби популяризувати природничі науки.

Варвара Рискова, керівник ресурсного центру з екологічної освіти та виховання Рівненського ПДМ:

- Мета цього конкурсу - це популяризація природничих наук, таких як біологія, хімія, фізика та астрономія. Питання формуються так, щоб діти знаходячи відповіді отримували певний поштовх до вивчення і подальшого отримання знань у цих галузях.

Втім особливістю конкурсу є те, що у ньому можуть взяти участь усі охочі, незважаючи на свою успішність у школі. За свої знання вони обов’язково отримають сертифікат: звичайний, срібний чи золотий. Хто та що заслужив учасники "Колоска весняного" знатимуть вже наприкінці травня.

Схожі статті