+380673870816 +380673870816

Щорічно вакцинація рятує життя трьох мільйонів дітей в усьому світі

Такі фактори контролю поширення інфекційних захворювань, як доступність медичної допомоги, розвиток терапії та покращення соціально-побутових умов, є важливими, але не вирішальними. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 24,7% усіх смертей у світі обумовлено інфекційною патологією. Що ж стосується дитячої смертності, то 63% від загальної кількості летальних випадків, що трапляються з малюками, пов'язано саме з інфекційною патологією.

За офіційними даними, щороку у світі від пневмонії помирають 2 мільйони дітей, а внаслідок ускладнень кору - до 200 тисяч. До 1 мільйона дітей занедужують на кашлюк, 350 тисяч з них помирають. 500 тисяч дітей гинуть від інфекції, викликаної гемофільною паличкою типу b, ще 500 тисяч народжуються з симптомами вродженої краснухи, майже 30 тисяч дітей помирають від менінгококової інфекції.

З метою профілактики вакцинокерованих інфекцій щороку в світі використовується 550 мільйонів доз вакцин. Щорічно вакцинація рятує життя 3 мільйонів дітей у світі. При використанні нових вакцин, які планується впровадити в найближчі 5-15 років, буде можливо запобігти загибелі 8 мільйонам дітей.

Для успішної боротьби із інфекційними недугами в Україні запроваджена та діє Загальнодержавна програми з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки.

У 2012 році МОЗ України забезпечив потребу у окремих вакцинах на 100% (вакцини для профілактики поліомієліту, туберкульозу, кашлюку, дифтерії та правця). У попередні роки забезпеченість цими вакцинами не перевищувала 70-80%.

На сьогодні в Україні рутинна вакцинація проводиться проти 10 інфекційних захворювань. Спільними інфекційними хворобами, для профілактики яких проводяться щеплення як в країнах ЄС так і в Україні, є кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, Hib-інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит.

Що стосується якості препаратів для вакцинації, то усі вакцини, які закуповує Міністерство та які використовуються для вакцинації, зареєстровані в Україні, і перед централізованим постачанням до регіонів проходять лабораторний контроль якості.

Схожі статті