+380673870816 +380673870816

Студенти Рівненщини та Канади провели спільні наукові читання

Досвід інших країн стає ближчим. Центр канадознавства Національного університету "Острозька академія" організовував перші наукові канадські читання, де студенти обговорили освітні, політичні, економічні, гендерні та культурні питання важливі для обох країн. 

Канадські читання стали продовженням серії семінарів, симпозіумів і конференцій, які проводить центр канадознавства Острозької академії. Своїм досвідом та баченням геополітичної ситуації в країні ділились студенти обмінної програми "Канада. Світ. Молодь" минулих років, цьогорічні учасники та науковці з Центру канадознавства. Першого дня спудеї презентували свої наукові роботи пов’язанні з різними аспектами громадського життя Канади.

Валерій Полковський, директор Центру канадознавства НУ "Острозька академія":

- Відбувається хороша дискусія, обмін інформацією про цю країну і ті проблеми, які виникли останнім часом в Канаді.

Учасниця обмінної програми Катерина хоч і має слов’янське коріння, проте проживає в Канаді. В Острозькій академії дівчина розширює свій кругозір вже 3 місяці. Вона розповіла, що наша країна вразила її не лише науковим, культурним потенціалами, а й гостинністю, щирістю українського серця і якщо раніше дівчина ідентифікувала Росію та Україну як щось дуже схоже, то тепер визнає нашу державну самобутність. Студентка впевнена, що канадцям є чому повчитись в українців. Це стосується і галузі освіти.

Катерина Коваленко, учасниця обмінної програми "Канада. Світ. Молодь":

- Недоліком канадської освіти є те, що нині йде суттєвий поділ між коледжами та університетами. У наших вишах більшу увагу зосереджують на теоретичному матеріалі і коли ми отримуємо диплом, то не маємо практики. Коли ж навчаємось в коледжі, то основна увага акцентується на практиці. У вашій державі незважаючи на рівень освіти теорія та практика вдало поєднуються. І що приємно, що в українських університетах викладачі знають своїх студентів особисто. Тоді ж як в Канаді ви не окремий студент, не особистість, а просто порядковий номер.

А от канадський досвід вчить українців бути сміливішими та відкритішими у всіх сферах розвитку держави, - розповіли студенти Острозької академії, що повернулись із країни великих можливостей.

Світлана Новоселецька, студентка НУ "Острозька академія», учасниця обмінної програми "Канада. Світ. Молодь":

- Канадці називають це "флексевал", тобто не боятися змін, бути відкритими до змін, тому що, на жаль, в нашому суспільстві прийнято мати стабільну роботу протягом всього життя. В Канаді це не так. Це корисний досвід не боятися змін і бути відкритим до чогось нового.

Наступного дня студентів у спільних наукових дослідженнях об’єднали семінари та презентації. Також у стінах українського Оксфорду презентували шостий том "Західноканадського збірника". Присвяченого 120-річчю перебування українців у Канаді. Це видання висвітлює різноманітні аспекти життя української діаспори у цій країні. Збірник вмістив досвід та думки авторів різних поколінь із Канади й України.

Схожі статті