На зміну морозному січню прийде теплий лютий

На зміну морозному січню прийде теплий лютий

Синоптики обіцяють, через декілька днів стовпчик термометра підніметься від позначки –16 до +5. Однак різкі перепади температури можуть негативно вплинути на здоров’я людей. 

Сьогодні мороз та ожеледь, а вже через декілька днів - відлига та плюсова температура.

Богдан Масовець, начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології:

- Насувається циклон з північного заходу, який принесе послаблення морозів. Тобто такого морозу, який зараз є, а це до 16-17 градусів морозу, не очікуємо. Температура буде від 0 до 5 градусів тепла, тобто мороз трішки спаде і це протягнеться до 4-5 числа.

Проте радіти потеплінню не варто, оскільки такі раптові перепади температури можуть негативно відобразитися на здоров’ї рівнян, - констатують лікарі. Найбільше від примх погоди зазвичай страждають метеочутливі люди старшого віку. Відтак в такі дні їм варто більш ретельно стежити за своїм самопочуттям та дотримуватися низки нескладних правил.

Антоніна Сивак, лікар-терапевт:

- Поменше стресів, більше вітамінів, загартовування, контролювати режим праці та відпочинку. В цей період їм обов’язково потрібно контролювати прийом препаратів від тиску, контролювати дозу. І звичайно, варто аби за ними ще стежив і їх дільничний терапевт.

Однак перепади температури загрожують не лише метеочутливим людям. Зазвичай із стовпчиком термометра зростає і кількість вірусних захворювань. Тут в зоні ризику, як зазначають лікарі, – молодь. Адже саме вона із настанням найменшого потепління нехтує головними уборами та змінює теплий одяг на більш легкий.

Антоніна Сивак, лікар-терапевт:

- Люди мають вдягатися по погоді. Повноцінне харчування обов’язково, вітамінотерапія і жодних дієт.

Відтак дотримуючись нескладних правил можна зберегти своє здоров’я і не боятися зими, а навпаки, радіти кожному моменту і будь-якій погоді.

Переглядів: 1977
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту