+380673870816 +380673870816

На Рівненщині зареєстровано понад 1800 ВІЛ-інфікованих, з них 366 - вагітні

В Україні передача ВІЛ/СНІДу статевим шляхом посідає перше місце серед інших методів інфікування і наразі становить понад 55 %. Щодня близько 13 осіб в нашій державі заражаються на ВІЛ. 

За час спостереження розвитку епідемії ВІЛ/СНІДУ в Рівненській області зареєстровано понад тисячу вісімсот випадків інфікування, з них 366 – це вагітні жінки. Нині рівненський центр СНІДу зафіксував 1867 ВІЛ-інфікованих. Померло від цієї чуми ХХІ століття 76 осіб. Не оминула ВІЛ-інфекція і найменших.

Ганна Денисюк, заступник головного лікаря "Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом" Рівненської обласної ради:

- За увесь період епідемії народжено 297 ВІЛ-позитивних дітей. З них у 18 місяців знімаються з диспансерного обліку, оскільки материнські антитіла зникають. І на сьогоднішній день ми маємо на диспансерному обліку 13 ВІЛ-інфікованих дітей.

На сьогоднішній день особам з ВІЛ-позитивним статусом надається безоплатне лікування. АРВ-терапія дає шанс на життя. Проте, найбільша проблема в тому, що не усі уражені ВІЛ-інфекцією бажають лікуватися, аби вижити.

Олена Гандзюк, головний лікар "Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом" Рівненської обласної ради:

- Лікування надається в достатній кількості. Витрачаються колосальні кошти на терапію, закуповується терапія. І відсоток відмовників від цієї терапії не падає. В середньому до 25 % по Україні – це багато. 

Цьогоріч Рівненському центру боротьби зі СНІДом виповнюється 10 років. У приміщенні, що не так давно було передане в користування центру, передбачається запровадження концепції єдиного вікна. Від діагностування до терапії, тобто отримання різностороннього спектру медичних послуг.

Олена Гандзюк, головний лікар "Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом" Рівненської обласної ради:

- В нас уже працюють крім лікарів-інфекціоністів, дерматолог, акушер-гінеколог, нарколог, в нас надаються психологічні послуги. Тобто пацієнт має прийти і отримати максимально широкий спектр послуг.

У Рівненському центрі боротьби зі СНІДом запевняють, що лише згуртувавшись з громадськістю та усіма відповідними службами, ми зможемо протистояти захворюванню. І поки хтось бореться, армія ВІЛ-інфікованих щодня зростає, проте суспільству потрібно зрозуміти, - долати та дискримінувати потрібно не цих людей, що вже поплатились здоров’ям за необачність, боротися потрібно з витоками та розповсюдженням страшної епідемії ХХІ століття.

Схожі статті