+380673870816 +380673870816

Відомі українські вчені зібралися на наукові читання в "Острозькій академії"

Відомі науковці продовжують досліджувати історію славетної Острогіани, сконцентрувавши свій потенціал та сили в Національному університеті "Острозька академія". Під час наукових читань у виші із своїми доповідями виступили провідні вчені з усієї України. Їх праці традиційно систематизують у науковому збірнику "Острозька давнина". 

В Острозькій академії вкотре об’єднують напрацювання та потенціал відомих вчених задля дослідження історії славетної Острогіани. В академії нині успішно функціонує Центр вивчення спадщини князів Острозьких, що накопичує, систематизує та публікує дослідницькі матеріали провідних істориків.

Ігор Пасічник, ректор НУ "Острозька академія":

- Ми видали "Острозьку енциклопедію", видаємо журнал "Острозька давнина", де публікуються вчені із шести країн світу. Книги нам дарують автори, де більша частина книги присвячена князям Острозьким. Це свідчення того, що є великий науковий пласт, який був не піднятий. Я з впевненістю можу сказати, що ми зараз творимо гуманітарну ауру української нації.

Про білі плями в історії древньої Острожчини, над якими ще варто працювати розповідає відомий вчений проректор академії Петро Кралюк. Також констатує, якщо проводити паралелі з сьогоденням, то нинішній Україні є чому повчитись у тієї славетної держави під началом князів Острозьких.

Петро Кралюк, перший проректор НУ "Острозька академія":

- Фактично князь Острозький створив досить потужну елітарну культуру в своєму суспільстві, яка потім спровокувала українське відродження кінця ХVІ століття. Відомі письменники-полемісти були пов’язані з Острогом – це Іван Вишенський, Мелентій Смотрицький. Новочасна українська література бере корені в цьому Острозькому феномені. 

Під час наукових читань презентували у виші другий збірник досліджень провідних істориків "Острозька давнина". Видання, що проливає світло у вивченні темних епізодів історії славетного князівства родини Острозьких. Нині історики активно працюють над третім випуском. В академії планують до кінця року зібрати та систематизувати наукові матеріали провідних вчених не лише України, а й Європи. І все заради того, аби показати могутність та авторитет князів Острозьких навіть за межами своєї держави.

Ігор Тесленко, керівник Центру вивчення спадщини князів Острозьких НУ "Острозька академія":

- Ми побачимо, що князі Острозькі були впливовими людьми і за межами своїх володінь. В нас будуть автори з п’яти країн – з Білорусі, Росії, Польщі. Є ідеї налагодити такі зв’язки з дослідниками Словаччини, Італії, Німеччини. 

Працюють дослідники і над третім енциклопедичним виданням Острозької академії. Сходяться на думці, що вивчати і знати про авторитет Острогіани вкрай важливо, особливо нашим політикам, аналізуючи різні сторінки історії.

Схожі статті