+380673870816 +380673870816

Інтелектуальні ігри набувають все більшої популярності серед школярів Рівного

У рамках Благодійного марафону "З вірою у майбутнє" своє 20-річчя відсвяткувала Школа інтелектуальних ігор. З кожним роком все більше юних рівнян захоплюються розумовими видами спорту. Сьогодні го, отелло, рендзю чи стратего для них не просто незрозумілі слова, а частина складної головоломки – життя. 

Для Валерія Крушельницького го улюблена інтелектуальна гра. Грає в неї хлопчик з 5 років. І у свої 10 вже досяг чималих результатів.

Валерій Крушельницький, учень Школи інтелектуальних ігор ПДМ:

- Я був цього року у Будапешті на чемпіонаті Європи з го і здобув перше місце в категорії до 12 років.

Аби грати в го, насамперед потрібно добре думати, - каже хлопчик. Втім, розповідає, що неабияк змінити гру інколи може лише один вдалий хід. Із правилами познайомив і нашу знімальну групу.

Валерій Крушельницький, учень Школи інтелектуальних ігор ПДМ:

- В го ставляться камені на перетин ліній і головне в цій грі - захопити своїми каменями якнайбільше цих перетинів. Один перетин рахується як одне очко. На дошці таких перетинів 361, але найдовші партії доходять до 310-320 ходів.

З кожним роком інтелектуальні ігри набувають все більшої популярності, - запевняє тренер школи Володимир Качановський. Згадує, що ще 20 років тому вони були невеликим гуртком, який налічував декілька десятків учнів, нині ж – потужний осередок інтелекту та поміркованості, в якому набираються снаги та навчаються сотні юних розумників.

Володимир Качановський, керівник гуртка Школи інтелектуальних ігор ПДМ:

- Школа займається дуже багатьма інтелектуальними видами спорту. Це, перш за все, королева всіх інтелектуальних ігор – го. В нас навчають грати і в різні види шахів. Це і звичайні європейські шахи, і шахи японські, і шахи китайські. Також різні види шашок: міжнародні, російські та інші види. Також грають в нас і стратего.

За двадцять років Школа інтелектуальних ігор здобула чималий авторитет. Перемагали як на всеукраїнському, так і на світовому рівнях.

Володимир Качановський, керівник гуртка Школи інтелектуальних ігор ПДМ:

- У Артема Качановського найвищі досягнення серед наших учнів. Він став майстром спорту міжнародного класу. Єдиний в Україні хто вийшов на рівень 7 дану і входить у 10 найсильніших гравців Європи. Здобував неодноразово призові місця і ставав чемпіоном Європи у різних вікових категоріях.

Вітали з 20-річчям школу інтелектуальних ігор і закордонні розумники. До Рівного приїхали гості із Нідерландів та Франції. Голландець Марк Кунен розповідає, що рівненська школа має свій індивідуальний почерк.

Марк Кунен, тренер (Нідерланди):

- У Рівному виходить так, що збирається група і разом мізкує над різними стратегіями. У результаті рівень гри швидко піднімається. Я, наприклад, на Заході такого не бачив, а тут це існує.

Поділилися закордонні гості і своїм досвідом гри в стратего. Для всіх охочих вони провели майстер-клас і розповіли про головні моменти у цій інтелектуальній грі.

Схожі статті