+380673870816 +380673870816

Знову скандал навколо будівництва АЗС на водогоні Горбаків-Рівне

Рівненська обласна прокуратура висловила свій протест проти рішення Білокриницької сільської ради щодо корегуванню генплану і відповідно будівництва АЗС на водогоні Рівне-Горбаків. Проте, депутатський корпус селища Біла Криниця з таким висновком прокуратури не погодився і відхилив протест на черговому засіданні сесії.  

Починаючи з липня місяця нашумілим і водночас болючим питанням залишається процес будівництва автозаправки в санітарно-охоронній зоні на водогоні Горбаків-Рівне. Задля зведення нової АЗС необхідна зміна цільового призначення відповідної земельної ділянки, над чим депутати Білокриницької селищної ради невідомо чому, однак так завзято працюють.

Як розповів керівник громадської приймальні Всеукраїнського об’єднання "Свобода" на Рівненщині Олександр Савчук, куди ще восени минулого року звернулися мешканці Білої Криниці із скаргою, Рівненська обласна прокуратура вже винесла свій протест відносно затвердження нового генерального плану, а отже й будівництва АЗС, посилаючись на те, що громадські обговорення з цього питання були проведені не відповідно до вимог чинного законодавства. 

Олександр Савчук, керівник громадської приймальні РОО ВО "Свобода": 

- Після багатьох звернень прокуратура Рівненської області висловила протест на рішення Білокриницької сільської ради про затвердженню корегуванню генплану. Це корегування включало і побудову АЗС. Вони написали в протесті про те, які були порушення під час проведення громадських слухань. Фактично громадських слухань із коригування генплану не було. 

Однак з таким рішенням прокуратури селищні депутати не погоджуються. Вони розповіли, що корегування генплану, який дозволяє змінювати цільове призначення землі, а отже й будівництво АЗС, було затверджене без жодних порушень. Зокрема про громадські збори було сповіщено, згідно з вимогами чинного законодавства. 

Тетяна Гончарук, сільський голова Білої Криниці:

- Ми своїми діями не порушили постанови 555, тому даний проект рішення озвучує те, що розгляд протесту прокуратури № 139 від 20.10.2011 року, що ми даний процес цей відхиляємо.

Справді, в газеті "Слово і час" було надруковане повідомлення про громадські обговорення. Проте, конкретного часу проведення, мети, складу та змісту містобудівної документації не зазначено. Також немає жодних графічних матеріалів, основних економічних показників. На таке недопрацювання вказує і прокуратура області. Незадоволеними від можливого сусідства з АЗС залишаються й власники навколишніх ділянок. Вони розповіли, що будуть й надалі звертатися зі скаргами у вищі інстанції.

Таким чином, більшість членів сільської ради у проекті рішень висловили свою незгоду з висновками прокуратури. Як відреагує на такі сміливі депутатські ініціативи обласна прокуратура стане відомо згодом. Очевидно, що судового процесу з цього спірного питання уникнути буде важко.

Схожі статті