+380673870816 +380673870816

Завершився перший етап поглибленого дослідження фармацевтичного ринку

Органи Антимонопольного комітету України розпочали розгляд 36 справ за ознаками порушення конкурентного законодавства та надали учасникам ринку лікарських засобів 1506 рекомендацій утриматись від встановлення економічно необґрунтованих цін на медпрепарати. Про це повідомила прес-служба Антимонопольного комітету.
    Нагадаємо, підставою для проведення дослідження стало значне підвищення цін на окремі лікарські засоби в Україні та численні випадки поширення оманливої реклами. З метою визначення факторів, що впливають на ринок, фахівці Комітету, зокрема, опитали понад 500 суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на оптову реалізацію лікарських засобів, органи влади та експертів ринку.
    Комітет визначив 10 лідерів оптового фармацевтичного ринку та розпочав перевірку їх діяльності на предмет дотримання вимог конкурентного законодавства. Серед 138 регіональних ринків роздрібної торгівлі лікарськими засобами на 16 з них виявлено ознаки олігополії (структура ринку, при якій в одній галузі домінує невелика кількість конкуруючих фірм, при цьому одна або дві з них, виробляють значну долю продукції даної галузі, а поява нових продавців ускладнена чи неможлива), на 94 – ознаки індивідуальної монополії.

Схожі статті