+380673870816 +380673870816

Завдяки «Великій реставрації» об'єкти культурної спадщини отримають нове дихання

Фото пресслужби РОДА

Вобласті, у рамках президентської програми «Велика реставрація», планують оновити туристичні об’єкти краю. Мова йде про Вежу Луцьку 16 ст., де знаходиться  Музей книги та друкарства, Вежу Муровану 14 ст. у м. Острог, Палац князів Любомирських 18 ст. в м. Дубно, обласний краєзнавчий музей м. Рівне. Також заплановано відреставрувати унікальний зовнішній іконостас – «Голгофу» Івана Їжакевича. Композиція прикрашає фасад пам'ятки архітектури національного значення – церкви св. Георгія 1914 року Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».    

«Це перший в країні комплексний підхід до збереження та відновлення пам’яток культури. І сьогодні, в межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», це стає реальним. Серед поданих об’єктів від ОДА усі з наявною проектно-кошторисною документацією»,  - розповів заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг. Повідомляє пресслужба РОДА.

За словами директора Інституту «УкрНДІпроектреставрація» Василя Тимковича, який завітав на Рівненщину, наразі існує потреба у ремонтно-реставраційних роботах багатьох пам'яток: «Ця програма стосується пам’яток по всій Україні. І мова йде не лише про туризм, а й про історію, презентацію держави на світовому рівні. Ми повинні зберегти цінність цих об'єктів».

Начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк каже, що завдяки «Великій реставрації» на Рівненщині об'єкти культурної спадщини зможуть отримати нове дихання.

Схожі статті