+380673870816 +380673870816

Замість «кругляка» Рівненщина нарощує експорт меблів

Фото пресслужби РОДА

Рівненщина змінила експортний вектор у деревообробній галузі. Якщо ще 10 років тому область експортувала ліс-кругляк, то зараз – це готові вироби.

Як повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль під час колегії, за І півріччя експорт у меблевій галузях зріс на 45%, у півтора рази нарощено виробництво  готової продукції – диванів та ліжок. Повідомляє пресслужба РОДА.

«Меблі дають приріст. У цьому можна переконатися на прикладі меблевого кластеру, які ми розвиваємо в області. Наші меблеві підприємства – лідери в Україні, які експортують готову продукцію в Німеччину, Францію, Бельгію, Австрію, Польщу, Угорщину, Італію. Маємо коефіцієнт покриття експортом імпорту 1,25. Тобто, Рівненщина – регіон із доданою вартістю та із чіткім місцем у міжнародній торгівлі», - наголосив Віталій Коваль.

З початку року обсяг експорту на чверть перевищив імпорт до області. Причому 80% продукції йде до країн Євросоюзу.

Нагадаємо, робота зі створення на Рівненщині меблевого кластеру розпочалась у 2019 році і є спільною ініціативою ОДА та Української асоціації меблевиків. Меблевий кластер охоплює такі сфери діяльності: деревообробна, меблева, швейна, а також сфери дизайну й логістики.

Схожі статті