+380673870816 +380673870816

За минулі два роки майже 200 тисяч тонн насіння заборонено до реалізації

За даними Української державної насіннєвої інспекції, яка увійшла до складу Державної інспекції сільського господарства України, у насінництві протягом двох минулих років забезпечено контроль за виробництвом та обігом насіння понад 25 тисяч суб’єктів господарювання різних форм власності. Про це повідомила прес-служба Державної інспекції сільського господарства.
    Крім того, проведено контрольні перевірки виробників та користувачів насіння для недопущення в обіг некондиційного насіння. Так, кількість господарств, які було охоплено контрольними перевірками склала понад 34 тисячі, кількість відібраних у них на дослідження проб становила 456 тисяч. За результатами досліджень встановлено, що біля 10 тисяч проб по посівним якостям не відповідають діючим стандартам. Так, біля 200 тисяч тонн насіння заборонено до реалізації. 
    Також, проводилася робота з сертифікації насіння сортів рослин занесених до Державного реєстру. Кількість сертифікованого насіння, яке визнано придатним для реалізації та використання протягом двох останніх років склала 1 мільйон 192 тисячі тонн. Що ж стосується багаторічних насаджень та садивного матеріалу за минулі два роки державними інспекторами проведено понад 500 перевірок розсадницьких підприємств. Разом з тим, проводилася робота з проведення аналізу зразків насіння плодових та горіхоплідних культур в лабораторіях Української державної помологічно-ампелографічної інспекції, стану виробництва садивного матеріалу та його якості.

Схожі статті