+380673870816 +380673870816

За фактами пожеж в екосистемах Волині правоохоронцями порушено три кримінальні справи

27 березня порушено три кримінальні справи, які мали місце за фактами пожеж - 22 березня цього року на території урочища "Мані" поблизу села Седлище Старовижівського району, 23 березня – на території урочища "Фасти" поблизу села Мощена Ковельського району, 25 березня – на території розпайованого саду в селі Маяки Луцького району. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.
    Кримінальні справи порушені за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1ст.245 КК України – знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень вогнем. В минулому та поточному роках кримінальні справи такої категорії не порушувались.
     Як повідомив заступник начальника управління-начальник відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні дізнання та досудового слідства прокуратури області Олександр Кравчук, такі пожежі, пов’язані із підпалами сухої рослинності поблизу лісогосподарських угідь, на землях сільськогосподарського призначення, які мали місце в Ковельському, Старовижівському та Луцькому районах, завдали збитків лісовим ресурсам, флорі і фауні Волині, атмосферному повітрю. 
     Правоохоронці встановили, що на території урочища "Фасти" вогнем знищено 3 гектари зелених насаджень, заподіяно збитків на загальну суму 123, 5 тисяч гривень. В урочищі "Мані" суху дикоростучу траву умисно підпалив місцевий житель. Вогонь знищив рослинність і все живе на чималій площі – 10 700 квадратних метрів.     Протиправними діями невстановленої особи,яка підпалила суху траву на території розпайованого фруктового саду в селі Маяки Луцького району, знищено рослинність на землях сільськогосподарського призначення загальною площею 70 гектарів, вогнем пошкоджено стовбури фруктових дерев.
     На порушників Закону чекає покарання, передбачене Кримінальним кодексом України. Такі дії караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Вживаються заходи до відшкодування завданих збитків.

Схожі статті