+380673870816 +380673870816

З травня жителям Рівненщини підвищать пенсії

З травня місяця підвищення пенсії можна очікувати тим, кому вона була нарахована до 2008 року. Осучаснити її закликав Президент України у рамках своїх соціальних ініціатив. 

Соціальні ініціативи Президента, до яких включені і перерахунки пенсій для певних категорій українців, нарешті чітко описані. Прокоментував їх для нашої знімальної групи начальник головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Василь Петняк. За його словами, в середньому додаткові сто гривень на Рівненщині отримають 230 тисяч пенсіонерів. На це щомісяця додатково буде витрачатися 20-22 мільйони гривень. На такі кроки держава іде тому, що пенсіонери, які мають однаковий стаж, але вийшли на пенсію у різні економічні часи, тепер мають значну різницю у щомісячних нарахуваннях. Тому заради справедливості у суспільстві, чиновники ідуть на ліквідацію такої диспропорції.

Василь Петняк, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- Пропонується з травня місяця поступово підняти пенсії тим, кому вони були призначені до 2008 року. Середня виплата буде складати 103-104 гривні.

Це залежатиме від стажу і того, який був заробіток у людини. Чим вищий індивідуальний коефіцієнт, тим більше він отримуватиме. Збільшаться пенсії для сімей, у кого рідні померли під час війни. Це дві тисячі родин, які додатково отримають в середньому по 119 гривень та учасники війни.

Василь Петняк, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- Підвищення з 1 травня не залежатиме від того, має він нагороди чи немає. Все одно підвищуватиметься на 5 відсотків, а це 42 гривні 50 копійок.

Також більшими будуть пенсії для працівників силових структур – МВС, МНС, СБУ та військових. Про механізм нарахувань, як розповіли у Пенсійному фонді, поки що говорити зарано.

Василь Петняк, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- Пропонується також для цієї категорії підвищення, механізм ще не відомий, але воно теж буде.

Також чиновники запевнили, що кошти на збільшення виплат є. Надходження до Пенсійного фонду за останній рік значно зросли і покриють усі витрати пов’язані із соціальними ініціативами Президента у цій сфері.

Схожі статті