+380673870816 +380673870816

З початку року вогнеборці Волині 5 разів виїжджали ліквідовувати пожежі сухої трави

Шкода від спалювання листя і сухої трави украй небезпечна. Проте щороку навесні на Волині, як тільки встановлюється суха тепла погода, розпочинається насправді "пекельний" бум: палає трава на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і залізничних колій, і навіть на узбіччях практично у центрі міста. 
    Статистика демонструє невтішні факти: з початку року пожежно-рятувальні підрозділи 5 разів виїжджали ліквідовувати пожежі сухої трави, причому перший такий виїзд відбувся 4 березня 2012 року поблизу села Литовеж Іваничівського району, де виникло загорання сухої трави на площі 5 гектарів. Ще чотири пожежі протягом тижня виникли поблизу села Вічині Рожищенського району та у місті Ковелі, Любомлі та селі Залісся Шацького району. Про це повідомила прес-служба УМНС у Волинській області.
    Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні громадяни сплатять штраф від 17 до 51 гривні. Якщо ж порушниками є посадові особи, для них сума покарання дещо вища – від 51 до 170 гривень. Та й 245 статтю Кримінального кодексу України "Знищення або пошкодження лісових масивів", що передбачає не тільки накладання штрафу на паліїв, але й позбавлення волі, ніхто не відміняв. Окрім того, численних матеріальних втрат зазнає рятувальна служба. Адже кожен виїзд за сигналом "тривога" - це чималі затрати людських ресурсів, а також колосальні витрати пального.
    На часі – численні рейди сільськогосподарськими угіддями. Для того, щоб стабілізувати ситуацію, рятувальники об’єднають свої зусилля з працівниками екологічної інспекції, відтак палії можуть начуватися – штрафи їм гарантовано.

Схожі статті