+380673870816 +380673870816

Японія співпрацюватиме з Україною в подоланні аварій на АЕС

Палата представників парламенту Японії ухвалила Резолюцію щодо поглиблення дружніх зв´язків між Японією та Україною, включаючи співпрацю у сфері ліквідації аварій на АЕС. Відповідний документ був прийнятий одноголосно японськими депутатами в присутності Прем’єр-Міністра Йосіхіко Нода та Міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балоги. Про це повідомила прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій.
    Як зазначається в Резолюції, на тлі розвитку двосторонніх відносин між Японією та Україною, яким цього року виповнилося 20 років, та у зв’язку з минулорічним Великим східнояпонським землетрусом і аварією на АЕС "Фукусіма-1", Японія отримала значну підтримку від Уряду України та українського народу. Палата представників парламенту Японії висловлює щиру вдячність Україні.
    У документі йдеться, що жахливий досвід аварій на АЕС, який пережили обидві країни, та спільні знання щодо швидкого реагування під час аварії та подолання наслідків після неї, мають слугувати не лише інтересам двох країн, а й стати міжнародним надбанням. Як відзначив Прем´єр-Міністр Японії Йосіхіко Нода, прийняття сьогоднішньої Резолюції стало надзвичайно важливим кроком у двосторонніх відносинах та співробітництві офіційного Києва та Токіо.
    Ухвалена Резолюція є першим за останні 20 років документом, який японський парламент ухвалив стосовно пострадянських держав.

Схожі статті