+380673870816 +380673870816

"Волинь-Цемент" переходить на альтернативні види палива

У ситуації, коли цінова політика відносно газу не прогнозує жодної стабільності, великі підприємства шукають інші шляхи цю ж таки сталість віднайти. Переймаючи європейський досвід, вони звертаються до альтернативних видів палива. 

На підприємстві "Волинь-Цемент»" майже відмовилися від газу. Наразі усі обертові випалювальні печі мокрого способу виробництва працюють на вугіллі. Перехід на такий вид палива коштував інвесторам 60 мільйонів євро. Така інвестиція виправдається вже найближчим часом. Адже раніше "Волинь-Цемент" використовував у рік 108 мільйонів кубів газу, нині лише 7,8 мільйонів. Наступним етапом у якості палива стане застосування відпрацьованих нафтопродуктів, шин, твердих побутових відходів. 

Роман Науменко, начальник відділу екології ПАТ "Волинь-Цемент":

- Що це за паливо? Це буде продукт сортування твердих побутових відходів міського сміттєпереробного заводу Рівного. Перший етап, який ми вже зробили – це те, що ми використовуємо вугілля в якості основного палива. 

Чи вистачить переробленого сміття для потреб цього підприємства – невідомо. Адже сміттєпереробний завод у Рівному лише будується. Втім, в цьому році "Волинь-Цемент" планує витратити 2 мільйони 600 тисяч євро на перехід на такий вид палива.

Голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ розповів, що протягом двох років Рівненщина працює над переходом підприємств та комунальних закладів на альтернативні види палива. Це є прямою вказівкою Президента. Тому те, що і приватні структури самостійно наслідують цю тенденцію – є хорошим знаком.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Сьогодні є доручення Президента про перехід на альтернативні види палива. Ми цим займаємося уже два роки і я впевнений, що сьогодні така держава як Україна може бути енергонезалежною від інших країн, і не потрібно використовувати дорогий імпортний газ, а використовувати те, що є сьогодні в регіоні.

А це торф, щепа, пелети, перероблене сміття. Усе це у Європі вже давно використовується як незамінний вид палива. Серед найближчих амбітних планів, за словами очільника області, перехід іншого гіганта промисловості ВАТ "Рівнеазот" на альтернативні види палива.

Схожі статті