+380673870816 +380673870816

Влітку дитячий травматизм досягає свого піку

Влітку дитячий травматизм досягає свого піку, адже під час літніх канікул діти найчастіше залишаються без догляду дорослих. 

На дитячий вік припадає 25% усіх пошкоджень, які отримує людство. Без нагляду дорослих небезпека на дітей чатує на кожному кроці. Найбільше малеча страждає через побутові травми. У грудних немовлят і дітей до року часто виникають опіки - 35% із усіх випадків. Це пояснюється тим, що у дитини з’являються свідомі хапальні рефлекси. У дошкільному віці допитливість дітей та недостатність координації рухів приводять до падіння зі сходів, гойдалок, опіків, отруєння хімічними речовинами тощо.

Дмитро Мельник, інспектор центру пропаганди УМНС у Рівненській області:

- нещасні випадки, як правило, найчастіше трапляються з дітьми до року або у рік. Найчастіше буває так, що діти залишаються наодинці і виливають на себе окріп, отримують термічні опіки і потрапляють у медичні заклади.

Рівнянка Анна Махно, мама дворічного Кирила розповіла, що малюка ніколи не залишає самого. І навіть, коли батьки зайняті і не можуть дивитися за хлопчиком, вони викликають дідуся з іншої області.

Анна Махно, рівнянка:

- небезпечно залишати дитину навіть на хвилину, навіть тоді, коли ви плануєте вибігти в магазин. За цих декілька хвилин може статися все що завгодно. Якщо нам треба вийти на 3 хвилини, ми вдягаємо малюка і йдемо з ним.

Капітан служби цивільного захисту Дмитро Мельник порадив, що найкраще для безпеки дитини – це постійний контроль батьків.

Дмитро Мельник, капітан служби цивільного захисту, інспектор центру пропаганди УМНС у Рівненській області:

- хотілося б, щоб батьки пам’ятали, що дитину не можна в будь-якому випадку залишати ні на хвилину наодинці. Адже для того, щоб сталася біда достатньо лише кількох секунд.

Представники МНС у Рівненській області закликають батьків дотримуватися зовсім нескладних, проте надзвичайно важливих правил безпеки, які допоможуть уникнути дитячих травм. Ховати в недоступних місцях сірники та запальнички, не дозволяти дітям перебувати поруч під час приготування їжі, прання, прасування, при купанні не відлучатися ні на хвилину та зберігати хімічні й отруйні речовини якнайдалі від дитини.


110629_Dut Travmatuzm2 sferadesigner

Схожі статті