+380673870816 +380673870816

Влада Рівненщини зустрілася з афганцями

15 лютого 23 річниця виведення радянських військ із Афганістану. Традиційними в ці дні вже стали і зустрічі голів районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану із першими особами області. 

Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 тисяч українців. З них 3 тисячі 360 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, хто потрапив у полон. Поранення отримали більше 8 тисяч українців, з них 4 тисячі 687 повернулися додому інвалідами.

Нині на Рівненщині проживає 2 тисячі 850 воїнів-афганців, 235 кривава війна залишила інвалідами. Також в нашій області мешкає 79 сімей, рідні яких так і не повернулися додому живими. Коли ж між владою та головами районних організацій підписувалася угода про співпрацю, допомога саме таким сім’ям стала пріоритетним завданням.

Микола Ражик, голова Рівненської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану:

- Саме перший пункт, який ми включили - це надання допомоги родинам загиблих. Дякуючи голові області, депутатському корпусу 240 тисяч було виділено. Рішення прийнято, кожна родина отримає по 3 тисячі гривень.

Сьогодні у ветеранів афганської війни є чимало проблем - працевлаштування, лікування, соціальна адаптація, яку декотрі так і не пройшли. Питання житла стоїть доволі гостро, а вирішується досить повільно. 

Микола Ражик, голова Рівненської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану:

- В цьому році 50,9 мільйонів виділено на придбання житла для воїнів-інтернаціоналістів. На область виділено 7 квартир. Орієнтовно 5 на місто, 1 на Кузнецовськ і 1 на Гощу.

Вже тривалий час афганці сподіваються на здачу в експлуатацію довгобуду в Рівному по вулиці Черняка. Тут вони розраховують отримати принаймні 18-20 квартир. Голова облради Юрій Кічатий дав оптимістичніший прогноз.

Юрій Кічатий, голова Рівненської обласної ради:

- Ми маємо велику надію, що ми завершимо довгобуд. Я думаю, що не 18, а там на порядок більше квартир отримають воїни-афганці.

Також одним з пріоритетних завдань роботи районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану є вшанування пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів, допомога їхнім родинам та підтримка ветеранів.

Віктор Корень, голова Демидівської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану:

- Зараз працюємо над тим, щоб надати допомогу сім’ям, які матеріально не в змозі встановити надгробки. Вже 3 рік поспіль ми вирішуємо питання часткової компенсації комунальних послуг сім’ям загиблих із районного бюджету. На це нам район виділив 10 тисяч гривень і протягом року таку ж суму обіцяють виділити.

Також серйозну роботу організація воїнів-афганців проводить з військово-патріотичного виховання молодого покоління. Майже у кожній школі районного центру є меморіальні дошки, встановлені на честь загиблих земляків. Голова Острозької міськрайонної організації розповів, що має добрі стосунки із владою та двічі із одним проханням ніколи не звертається. Адже в першу чергу розраховує на власні сили та підтримку організації.

Володимир Гурницький, голова Острозької міськрайонної організації Української Спілки ветеранів Афганістану:

- Стояла довго проблема будівництва пам’ятного знаку. Минулого року я зібрав людей, розписав графік, зробили фундамент, залили його. Просити нікого не просив, спонсорів не шукав. Вони самі мене знайшли. Сьогодні пам’ятний знак готовий на 80%.

Також під час зустрічі пролунало клопотання про виділення автівки ветерану-інваліду, що проживає у Демидівці, на що голова облради повідомив, що порядок черги є і буде незмінним. А от за підтримку та розуміння Юрій Кічатий отримав від афганців каску із бойовим гаслом. 

Не секрет, що питання підтримки соціально незахищених верств населення, в тому числі і ветеранів-афганців, виливалися у  конфлікти. Проте, чиновники Рівненщини та голови районних організацій переконані, що спільними зусиллями рано чи пізно ситуацію можна змінити на краще.

Схожі статті