+380673870816 +380673870816

Військовослужбовці Рівненщини відсвяткували День захисника Вітчизни

23 лютого 1999 року Президент України Леонід Кучма видав Указ встановити в цей день в Україні свято – День захисника Вітчизни. Саме 23 лютого усі жінки зазвичай вітають своїх чоловіків, навіть тих, які не проходили військову службу. 

День захисника Вітчизни вже традиційно відсвяткували у Рівненських військових частинах 13 армійського корпусу. Там відзначили найкращих офіцерів, прапорщиків, контрактників та солдатів. Вони отримали грамоти та подяки за високі показники в бойовій та професійній підготовці, ефективну роботу щодо зміцнення військової дисципліни, сумлінне виконання своїх службових обов’язків.

Окрім того, на свято завітав ветеран військової служби Микола Коваль, який за дорученням начальника Генерального штабу-Головнокомандувача Збройних Сил України отримав почесний нагрудний знак "Слава і честь". Нашій знімальній групі він зізнався, що якби мав ще одне життя, то так само присвятив би його військовій справі. Пан Микола визнав, що теперішній армії багато чого не вистачає.

Микола Коваль, ветеран військової служби, полковник запасу:

- Те устаткування, яке повині мати Збройні Сили і виконувати першочергову свою задачу, а це займатися бойовою підготовкою і використовуватися за своїм призначенням, вони виконують на відсотків 30-40, немає устаткування, немає озброєння.

Обирати чи не обирати професію військовослужбовця – залежить від характеру і стійкості чоловіка. Втім, за словами Сергія Попка, більшість військовослужбовців пишаються обраним фахом. Вони сподіваються, що із зміною Міністра оборони та начальника Генерального штабу ситуація у Збройних Силах України істотно зміниться.

Сергій Попко, командир 13 армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ:

- Зараз ми намагаємося цю мотивацію зробити. І Президент України і Міністр оборони вживають заходи щодо оптимізації структури Збройних Сил для того, щоб вивільнити ці кошти зайві, які витрачалися на утримання і ці кошти спрямувати на підвищення грошового забезпечення. Обіцяють, що в цьому році вже буде збільшення майже на третину, ну і в подальші роки до 2017 вийти на грошове утримання таке, яке мають військовослужбовці провідних країн.

Закінчилося ж святкування спільним святковим концертом, який присутнім подарували творчі колективи Рівненської обласної філармонії та військового оркестру 13 армійського корпусу.

Схожі статті