+380673870816 +380673870816

Вчені Острозької академії опублікували український переклад книги Яна Лятоса, де ідеться про кінець світу

У видавництві Національного університету "Острозька академія" опубліковано монографію "Ян Лятос: ренесансна філософія та наука на українських землях". Наукова розвідка здійснена колективом учених під керівництвом доктора філософії, заслуженого діяча науки і техніки України, проректора Національного університету "Острозька академія" Петра Кралюка. Про це повідомила прес-служба Острозької академії.
     Презентоване видання – перша в українській та зарубіжній науці монографія, присвячена творчості польсько-українського вченого Яна Лятоса (1539 – 1608 рр.) – найбільш послідовного критика календарної реформи папи Григорія ХІІІ. Емігрувавши в 1598 році до Острога, Ян Лятос продовжував роботу над астрономічними, астрологічними та математичними дослідженнями, які викликали резонанс у Речі Посполитій та далеко за її межами. 
     У монографії проаналізовано прикметні риси наукових поглядів Яна Лятоса, простежено їхній зв’язок із творчим доробком інших ренесансних авторів. Видання буде цікавим науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться визначними здобутками українського Ренесансу. У науковому виданні вміщено український переклад книги Яна Лятоса "Прогностикон" (1594 р.), яка викликала справжню сенсацію, як серед науковців, так і серед звичайних читачів. Йдеться про передбачення кінця світу, яке Лятос означує 3036 роком.

Схожі статті