+380673870816 +380673870816

Вартість ліків для населення повинна зменшитися на 20-50%

Вартість ліків для українців може бути зменшена від 20% до 2 разів. Про це повідомив Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
    Глава Уряду нагадав, що Президент України Віктор Янукович поставив перед Урядом ряд завдань на виконання соціальних ініціатив, що дозволить не тільки підняти добробут наших громадян, а й вийти на новий, європейський рівень соціальної політики. Одним з таких завдань, наголосив Прем’єр-міністр, є доступність та якість лікування, в чому першочергову роль відіграє доступність та якість ліків. 
    Задля цього починається підготовка до впровадження європейської практики часткової компенсації вартості ліків (в першу чергу "соціальних"), а також введення референтних (тобто, обґрунтованих, справедливих) цін на медикаменти. Микола Азаров переконаний, що суттєво здешевити ліки можна, відродивши вітчизняну фармацевтичну галузь, а також запровадивши належні практики роботи дистриб’юторів і аптек. 
    Глава Уряду навів приклад реалізації амплодиміну, вкрай необхідного хворим-гіпертонікам. За його словами, цей препарат у достатній кількості виробляється вітчизняною промисловістю, але при цьому також завозиться в Україну під більше ніж десятком інших назв. Назва інша – і вже ціна в 5-6, а інколи в 10 разів вища.
    Завищення ціни відбувається через ланцюжок посередників, і цю проблему усуне належна практика дистриб’юції, коли між виробником і аптекою є максимум один оптовий посередник.

Схожі статті