+380673870816 +380673870816

В Україні удосконалять експертизу заявок на знаки для товарів і послуг

У Державній службі інтелектуальної власності України відбувся круглий стіл на тему "Кваліфікаційна експертиза заявок на знаки для товарів і послуг та судова експертиза (актуальні питання: проведення та співвідношення)". Про це повідомила прес-служба Державної служби інтелектуальної власності.
    Захід розпочали своїм вступним словом заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України Володимир Дмитришин та директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України Ігор Стародубов. 
    У круглому столі взяли участь представники Державної служби інтелектуальної власності України, Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Державного підприємства "Український інститут промислової власності" та судові експерти. 
    Учасники круглого столу обговорили питання дослідження позначень на тотожність/схожість з фірмовими найменуваннями, що відомі в Україні й належать іншим особам, підходи до з’ясування кваліфікаційною та судовою експертизою поняття "уведення в оману" та дослідження позначень щодо оманливості. Також були висловлені думки про основні підходи до проведення кваліфікаційної й судової експертизи під час вирішення питання щодо ступеня схожості (тотожності) заявлених позначень (ознаки, за якими визначається спорідненість товарів з послугами; ознаки, за якими визначається спорідненість послуг). 
    Крім того, на заході йшлося про порядок дослідження позначень щодо відтворення назв відомих (добре знаних) в Україні творів науки, літератури і мистецтва або цитат і персонажів з них; про порядок дослідження знака в разі його застосування в мережі Інтернет, зокрема в доменних іменах, і про застосування положень статті 6 septis Паризької конвенції під час реєстрації знака для товарів і послуг. Було розглянуто критерії перевірки в разі визнання недійсним свідоцтва внаслідок порушення прав інших осіб (зокрема в разі отримання дистриб’ютором свідоцтва на знак для товарів, виробником яких є інша особа).

Схожі статті