+380673870816 +380673870816

В Україні набуває поширення дитячий аутизм

З нагоди відзначення Всесвітнього Дня розповсюдження інформації про аутизм у Міністерстві охорони здоров'я відбувся круглий стіл за участю представників МОЗ, громадських організацій, батьків дітей, хворих на аутизм, та засобів масової інформації. 
    Під час зустрічі обговорювалися питання діагностування, лікування, а головне соціальної адаптації дітей із вадами загального розвитку, зокрема аутизмом, в Україні. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
    Результатом зустрічі стало рішення про спільну роботу над розв’язанням таких завдань як максимальне інформування батьків про особливості дитячого аутизму та розлади загального розвитку (як на стадії діагностування, так і на стадії реабілітації); підвищення інформованості та лояльності суспільства до людей із подібними відхиленнями; широке охоплення спеціалістів (медичних та педагогічних) методологічними розробками МОЗ України з питань діагностики, лікування та реабілітації аутизму; усунення законодавчої норми щодо автоматичного встановлення діагнозу "шизофренія" дітям з аутизмом при досягненні ними 18-річного віку.
    Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, за останні 5 років, з 2006 по 2011 рік, захворюваність на розлади зі спектру аутизму у дітей в Україні зросла у 2,8 рази. Станом на 2011 рік в Україні налічувалося 1804 дитини з діагнозом "аутизм". Протягом 2011 року з уперше в житті встановленим діагнозом під нагляд було взято 413 дітей з розладами загального розвитку.

Схожі статті