+380673870816 +380673870816

В рамках операції "Мак-2011" працівникам ДАІ вдалося виявити більше 26 тисяч рослин

Основною метою проведення даної операції є виявлення нелегальних посівів нарковмісних культур. Лише за минулу добу працівники Державтоінспекції у двох районах області виявили та знищили незаконні посіви маку. Про це повідомила прес-служба ВДАІ УМВС України в Рівненській області.
     На присадибній ділянці 51-річної Людмили в Дубенському районі інспектори ДПС виявили та вилучили 180 рослин зовні схожих на рослини снодійного маку. На землях запасу однієї із сільських рад Кореччини правоохоронці також виявили посіви снодійного маку загальною площею близько 1200 м2. Невідомі організували посів і протягом весни та літа вирощували на цих землях 26 тисяч 179 рослин снодійного маку. Врожай вилучили та направили на дослідження експертів. Таким чином вартові доріг знешкодили значну кількість сировини для виготовлення наркотику.
     За всіма фактами незаконного вирощування маку проводиться розслідування і вирішується питання про порушення кримінальної справи. Згідно зі ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконний посів або вирощування снодійного маку чи конопель тягнуть за собою накладення штрафу від 18 до 88 (від 306 до 1496 гривень) неоподатковуваних мінімумів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин. Це вважається найлегшим видом покарання за неправомірні дії. Існує і кримінальна відповідальність за таке порушення закону.

Схожі статті