+380673870816 +380673870816

Уряд забезпечує функціонування нової системи державної цінової політики

Підтримання цінової стабільності є одним з головних завдань Уряду і регіональних адміністрацій. Ціни на товари мають бути обґрунтованими, їх зміна, відповідно до законодавства, має заздалегідь декларуватися, і державні органи при цьому мають стояти на захисті прав та інтересів споживачів. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час розгляду проекту Указу Президента щодо положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами. 
    Проект нормативного акту розроблено Кабінетом Міністрів України на виконання рішення Глави Держави. Як відомо, 19 січня 2012 року Указом Президента України "Про Державну інспекцію України з контролю за цінами" було утворено відповідний орган, на який покладено функції з регулювання державної політики в сфері ціноутворення.     Передбачається, що Мінекономрозвитку, Антимонопольний комітет та Інспекція у двомісячний термін у встановленому порядку подадуть пропозиції щодо внесення до актів законодавства змін в частині вивчення механізмів контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами влади, Радою міністрів АР Крим, суб’єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін.
    Таким чином розмежовуються відповідні функції між Антимонопольним комітетом та Державною інспекцією України з контролю за цінами. Зокрема, щодо моніторингу, дослідження і аналізу динаміки цінових процесів, надання висновків щодо економічного обґрунтування рівнів оптово-відпускних цін на продовольчі товари, зміни на які підлягають декларуванню, та здійснення контрольно-наглядових функцій за додержанням порядку формування, установлення та застосування цін і тарифів.

Схожі статті