+380673870816 +380673870816

Уряд вніс в парламент законопроект про внесення змін до програми протидії ВІЛ-інфекції на 2009-2013 роки

Кабінет Міністрів України вніс на розгляд до Верховної Ради Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки". Про це повідомив прес-центр Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ та інших соціально небезпечних захворювань.
    Документ розглядатиметься у комітеті з питань охорони здоров'я, з питань бюджету, з питань європейської інтеграції та комітеті з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.
    Нагадаємо, що основні зміни, які містить законопроект стосуються сфери застосування методу замісної підтримувальної терапії (далі - ЗПТ) з метою зменшення ризику ВІЛ-інфікування та підвищення прихильності до антиретровірусної терапії серед споживачів ін'єкційних наркотиків. Зокрема мова йде про впровадження застосування рідких форм лікарських засобів в програму ЗПТ, облаштування засобами контролю кабінетів ЗПТ, створення реєстру споживачів опіоїдних ін'єкційних наркотиків, яким надаються послуги з проведення ЗПТ, а також проведення моніторингу ефективності впровадження ЗПТ в Україні.
    Також закон передбачатиме вивчення та узагальнення ефективності альтернативних методів лікування наркозалежності.

Схожі статті