+380673870816 +380673870816

Унікальну систему моніторингу технологічних процесів запровадили на Рівненській АЕС

Контроль над енергоблоками в он-лайн режимі. Унікальну систему моніторингу технологічних процесів запровадили на Рівненській АЕС. Атомники розробили її самостійно. Система "Спрут" дозволяє кожному бажаючому спостерігати за роботою енергоблоків через офіційний сайт компанії. 

"Спрут" збирає важливі показники постійно. Повний доступ до інформації, яка оновлюється від 2 секунд до 10 хвилин, має керівництво та інженери РАЕС. Дані про радіаційну обстановку та загальний стан енергоблоків доступні всім користувачам на офіційному сайті підприємства. 

Олександр Остаповець, начальник відділу підготовки оперативного персоналу РАЕС:

 - Можна повністю переглянути стан всіх систем, обладнання, яке мають блоки. Також є можливість переглядати дозиметричні обстановки в 30-кілометровій зоні.

На Рівненській АЕС також встановили установку, яка відлякує птахів. На електричному устаткуванні вони зводять гнізда, чим уже не раз зумовлювали збої. Торік, наприклад, зупинився реактор. Тому атомники пішли на хитрість: встановили "відлякувач", який видає звуки хижих птахів. 

Михайло Колісниченко, генеральний директор Рівненської АЕС:

- Ми підмітили роботу систем відлякування птахів, якою користуються на аеродромах. Торік змонтували експериментальну установку. Вона дала ефект, бо гніздобудування мінімальне, оскільки птахи бояться цих звуків.

Перший і другий енергоблоки, яким продовжили понадпроектний термін експлуатації, працюють без збоїв, запевняє керівник станції.

Михайло Колісниченко, генеральний директор Рівненської АЕС:

- Уже доведено, що виконуємо програму управління ресурсами, а блоки за рік відпрацювали нормально.

Про надійну роботу обладнання РАЕС свідчить досягнення торік рекордних показників діяльності. Атомники Кузнецовська видали енергосистемі 17,5 мільярда кіловат/годин електроенергії.

Схожі статті