+380673870816 +380673870816

"Укрзалізниця" має намір закрити на Рівненщині "кукушку"

Про тарифи для приміських потягів, закриття "кукушки" та проблеми функціонування "Укрзалізниці" на постійній комісії з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та регламенту перед депутатами доповідав очільник Рівненського підрозділу підприємства. 

Давно наболіле питання окупності приміських сполучень "Укрзалізниці" знову на порядку денному обласних депутатів. Нині рентабельність таких перевезень становить "мінус" 91 відсоток. Офіційна позиція керівництва підприємства – негайно перерахувати тарифи.

Олександр Левицький, начальник Рівненської дирекції залізничних перевезень:

- Зараз іде розмова про те, щоб підняти до рівня маршрутних перевезень, щоб не було конкуренції, щоб залізниця не конкурувала з автоперевізниками, бо населення тоді вибере де їхати: чи в тих вагонах, чи в нормальних умовах у маршрутках.

Таку позицію обґрунтовують закордонним досвідом. У Європі залізничні перевезення фінансує уряд, там немає понять прибутковості та рентабельності. Перевозять громадян рівно на суму видатків. А от на зауваження депутатів щодо прибутковості вантажних перевезень, якими вдосталь можна покрити інші витрати, то на це в "Укрзалізниці" відповідь обґрунтована досвідом європейських колег.

Олександр Левицький, начальник Рівненської дирекції залізничних перевезень:

- Там нема покриття за рахунок вантажних перевезень, бо ми платимо податки по повній програмі. Ми ще й платимо дивіденди в бюджет держави.

У процесі обговорень згадали депутати і про вузькоколійку. Її "Укрзалізниця" налаштована закрити. Навіть попри туристичну привабливість та стратегічність для мешканців Зарічненського району. 

Олександр Левицький, начальник Рівненської дирекції залізничних перевезень:

- Вона функціонує на совісті залізничників, збитки там дуже великі. У Зарічне-Антонівка терміну окупності не буде, економічної доцільності немає. Тут треба працювати спільно.

Залізничники вимагають витрати взяти на себе органам місцевого самоврядування і вже у бюджет 2012 року закласти відповідні кошти. Самі ж чиновники наголосили, що зроблять усе, аби зберегти "кукушку". Такий пункт рекомендуватимуть на розгляд обласної сесії. Як повідомив заступник голови Рівненської облдержадміністрації Володимир Новак, цей об’єкт є важливим соціальним елементом і наразі чиновники докладають усіх необхідних зусиль аби знайти порозуміння із "Укрзалізницею".

Схожі статті